Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

cUTW - wszyscy studenci zaliczyli rok!

W czwartek (13 czerwca 2019 roku) odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas wydarzenia seniorzy mieli szansę wysłuchać części oficjalnej, podziwiać część artystyczną, a także bawić się w swoim towarzystwie, zajadając bogracz i kaszankę z grilla.

W uroczystości uczestniczyli słuchacze cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zaproszeni gości – m.in. przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych instytucji i organizacji wspierających działania seniorów, przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, spółdzielni mieszkaniowej „Cieszynianka” oraz przedstawiciele rady programowej uniwersytetu.

- Im bardziej się człowiek starzeje, tym mocniej czuje, że umiejętność cieszenia się chwilą bieżącą jest cennym darem podobnym do stanu łaski, powiedziała kiedyś Maria Skłodowska-Curie. Spotykamy się na uroczystym zakończeniu roku Akademickiego 2018/19. Bez wątpienia, to był dla nas wszystkich bardzo pracowity rok! Rok dużej aktywności i zaangażowania. Wspólne działania i praca łączą, budują przyjaźnie i czynią życie wartościowym. Są pięknem potężnym, o którym pamięta się przez lata. Ich najważniejszym owocem jest szacunek i uznanie innych ludzi. To motto, które umieściliśmy na podziękowaniach skierowanych do wszystkich ludzi dobrej woli. Pragniemy wyrazić podziękowanie Wszystkim tym, bez których nie można byłoby mówić dziś o osiągnięciach. Tym, których za chwilę wymienimy i Tym, którzy pragną pozostać anonimowi – mówiła na początku spotkania Lucyna Bałandziuk, prezes cieszyńskiego UTW.

Podczas części oficjalnej wręczono podziękowania dla osób, które w szczególny sposób wspierały działalność UTW. Podziękowano również osobom, dzięki którym zwiększyła się ilość medali, zdobytych przez Uniwersytet podczas zmagań sportowych. Podziękowania za dorobek sportowy otrzymali m.in. Grażyna Filipek, Joanna Rabsztyn, Jolanta Zbroszczyk, Jadwiga Macura, Piotr Głuchowski, Alicja Skrzypczak, Aleksandra Brychcy, Bogdan Kłos i Zdzisław Szopa. Dla cieszyńskich medalistów dodatkowe nagrody przygotowali przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Cieszynie, które wręczyli burmistrz Gabriela Staszkiewicz i naczelnik wydziału sportu Cezary Cienciała.

Po wręczeniu podziękowań i wyróżnień ogłoszono, że wszyscy studenci zaliczyli rok i wręczono im dyplomy słuchaczy. Następnie wszyscy zgromadzeni podziwiali występy sekcji języka angielskiego, sekcji tańca liniowego i sekcji wokalnej cieszyńskiego UTW. Część artystyczną zakończył występ zespołu Wielkokończanie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: