Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

CUD, czyli wielka nauka dla małych studentów

Studia nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla dorosłych. Coraz większą popularnością cieszą się dziecięce uniwersytety. Maluchy biorą udział w wykładach, warsztatach. Organizowane są również wycieczki naukowe. Taki uniwersytet działa m.in. w Cieszynie.

Do nowego roku akademickiego przygotowuje się Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy Akademii WSB. W ramach projektu najmłodsi mieszkańcy Cieszyna i okolic w wieku 6-12 lat, będą mogli uczestniczyć w spotkaniach ze światem nauki. CUD rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2011 roku. Współorganizatorem inicjatywy jest Urząd Miasta w Cieszynie, a patronat honorowy objął Burmistrza Miasta Ryszard Macura.

Jak informuje Akademia WSB zainteresowanie Cieszyńskim Uniwersytetem Dziecięcym jest duże. W zeszłym roku w zajęciach uczestniczyło około 80 maluchów. W tym roku wspólnie odpowiemy sobie na pytania dlaczego niektórzy mają oczy niebieskie, a inni zielone, czy można zobaczyć dźwięki, ile z dinozaurów mają w sobie współczesne zwierzęta oraz jak - w naukowy sposób - wywołać zjawisko lewitacji – zdradza Regina Bogaczyk prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB. To jednak tylko kilka wybranych zagadnień, które zostaną poruszone podczas wykładów przygotowanych przez wykładowców akademickich i popularyzatorów nauki współpracujących z Akademią WSB.

Zajęcia rozpoczną się w październiku. Na chętnych czekają jeszcze wolne miejsca. Bardzo się cieszymy, że wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego w murach naszego wydziału znowu pojawią się dzieci – studenci Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego – podkreśla Regina Bogaczyk.

Spotkania z nauką odbywają się w soboty w budynku Akademii WSB przy ul. Frysztackiej 44 w Cieszynie. Harmonogram zajęć Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB obejmuje 10 interaktywnych 60-minutowych wykładów. Program zajęć uzupełniają warsztaty fakultatywne i wycieczki naukowe. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci w wieku 6-12 lat. Do grupy można dołączyć w każdej chwili informuje Akademia WSB.

Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy to jeden z szesnastu Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB. Realizowane projekty mają na celu rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego najmłodszych, rozbudzenie ich aktywności poznawczej oraz przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki. Każdy mały student Uniwersytetu otrzymuje indeks, do którego zbiera zaliczenia z zajęć. Na zakończenie roku akademickiego nagradzani są dyplomami.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją