Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (8)

W poniedziałek 6 maja po kilku tygodniowym remoncie swoje sale otworzyła skoczowska biblioteka przy ul. Mickiewicza. Efekt prac remontowych i kilku zmian można obejrzeć osobiście przy okazji wypożyczyć coś ciekawego do poczytania. Tym razem mamy trzy tytuły do zapoznania się z ich krótkimi opisami.

Pierwsza książka tym razem to polski kryminał Mariusza Czubaja „21:37”  Powieść kryminalna 21:37 jest pierwszą częścią przygód niezwykłego profilera Rudolfa Heinza. Mariusz Czubaj otrzymał za tę książkę w roku 2009 Nagrodę Wielkiego Kalibru. Wiosną 2007 roku zostały odnalezione w Warszawie zwłoki dwóch uduszonych mężczyzn. Śledztwo wskazało, iż należały one do kleryków z żoliborskiego seminarium duchownego. Szczególne okoliczności zbrodni powodują powołanie specjalnej grupy operacyjnej, do której dołącza Rudolf Heinz - specjalista od budowania portretów psychologicznych. Z każdym nowym dowodem zbrodni sprawa staje się coraz bardziej delikatna, gdyż podejrzenia kierują się ku przełożonym z seminarium oraz znanym biznesmenom.


Drugi tytuł to znowu polska autorka Marta Matulewicz, i jej romantyczna powieść obyczajowa „Singielka w Londynie” Ewa decyduje się na wyjazd do Londynu, w którym czeka na nią przyjaciółka, aby podjąć pracę i nawiązać nowe znajomości. Rezolutna i śmiała Polka w nowym, nieznanym środowisku traci pewność siebie, czuje się zagubiona i z zadziwiającą łatwością - ale i wdziękiem - wpada w kolejne tarapaty. Za każdym razem udaje jej się jednak wyjść z nich obronną ręką. Ewa musi na nowo zdefiniować samą siebie i swoje oczekiwania, znaleźć własne miejsce w obcym mieście. Bohaterka poznaje mieszkańców Londynu, szuka pracy, miłości, odkrywa też nieznane dotąd fascynujące smaki życia - a wszystko to z uśmiechem, entuzjazmem, wiarą w siebie i otwartością na to, co przyniesie przyszłość. "Singielka w Londynie" to ciepła i zabawna opowieść o tym, że wszelkie przeciwności losu warto pokonywać z uśmiechem.

Dla dzieci i ich rodziców ciekawa książka Agnès Lestrade „Jak oswoić Rysia”  Kim jest Rysio? Dlaczego tak trudno go oswoić? Jak zmienia się życie rodziny wraz z pojawieniem się tego tajemniczego stworzenia?
Na wszystkie te pytania czytelnik znajdzie odpowiedź w pięknie ilustrowanej, pełnej ciepłego humoru książce Jak oswoić Rysia? Jest to opowieść o dzieciństwie, dorastaniu i rodzicielstwie. Historia, która zaintryguje i rozbawi dzieci, a dorosłych wzruszy. Jednym słowem, Jak oswoić Rysia? jest znakomitą książką do wspólnego czytania i pretekstem do rodzinnych opowieści.
Autorką tekstu jest wielokrotnie nagradzana francuska pisarka Agnès Lestrade, a wspaniałe ilustracje stworzyła bardzo ceniona przez francuskich wydawców Marie Dorléans.

Zapraszamy do lektury

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-11 12:05:59
bronek91: Powieść kryminalna 21:37 jest pierwszą częścią przygód niezwykłego profilera Rudolfa Heinza....... Natomiast pierwszą częścią CZYICH PRZYGÓD byłaby oparta na faktach POWIEŚĆ KRYMINALNA 15:14? Może jakieś propozycje? Podpowiedź prowadzi do jednego z powiatowych organów:)
2019-05-11 15:06:24
krzysztof.mm: dla dorosłych, raczej nie dla dzieci - o dzieciach i o dorosłych, ci drudzy w sutannach: https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4
2019-05-11 15:08:47
krzysztof.mm: "Tylko nie mów nikomu": ✍Ten film jest niezwykle ważny. Dotyka sprawy właściwie kardynalnej, jeśli chodzi o Kościół katolicki. Przede wszystkim na usta cisną się trzy słowa: kłamcy, hipokryci, właściwie diabły. To o Kościele w Polsce ✍ Mikołaj Lizut
2019-05-11 15:09:36
krzysztof.mm: ✍Jutro wybuchnie bomba (obawiam się, że nie będzie to kapiszon) w postaci filmu Tomasza Sekielskiego. Nie, nie oglądałem go jeszcze, ale z informacji jakie docierają wynika, że historie jakie przedstawia dziennikarz są prawdziwe, a to oznacza, że trzeba się z nimi zmierzyć. Nie wystarczy oznajmić z oburzeniem, że to kolejny atak na Kościół." - napisał wczoraj Tomasz Terlikowski.✍
2019-05-11 15:10:09
krzysztof.mm: ✍Nie wystarczy oznajmić z oburzeniem, że to kolejny atak na Kościół. Trzeba uczciwie odpowiedzieć na pytanie, czy, a jeśli tak, to kto i dlaczego ich chronił, czy ich historie są wyjątkiem od reguły czy przykrą regułą. Ta odpowiedź należy się nie tyle mediom, ile wiernym, którzy powierzają Kościołowi swoje dzieci. Jako ojciec piątki chcę wiedzieć, czy ludzie, którzy bronili przestępców seksualnych nadal pełnią swoje funkcje, czy mogą nadal decydować o tym, kto będzie pracował z dziećmi i młodzieżą, a kto nie, czy rozliczyli się ze swoich decyzji. ✍Tomasz Terlikowski
2019-05-11 21:51:21
krzysztof.mm: po 7 godzinach od premiery na YT film braci Sekielskich o problemie pedofilii w polskim kościele katolickim ma już ponad 800 000 odsłon...
2019-05-11 21:51:40
krzysztof.mm: ♝♝♝ Tylko nie mów nikomu♝♝♝ https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4 ♝♝♝
2019-05-11 23:07:48
bronek91: krzysztof.mm, Czy Ty krzysztof.mm również wyrażasz jakieś sugestie wobec pracowników biblioteki lub posiadanego przez bibliotekę zasobu? Ty krzysztof.mm czujesz jakiś niedosyt, czy może coś innego a może Ty krzysztof.mm masz jakieś podejrzenia?
2019-05-12 15:15:40
wyśmienity cwaniaczek: a po cholere metry 2 zajmować na takie szpargały ... do bibli chodzą wymierające dinozaury i tyle. wszystko można w necie sciągnąć i na tablecie przeczytać. LEŚNE DZIADKI I BETON ZA PARĘ LAT WYGINIE CHCĄC NIE CHCĄC
2019-05-12 17:07:43
bronek91: W necie nie tylko można łatwo znaleźć, ale i zmodyfikować albo całkowicie wykosić wedle mądrości kolektywu. Biblioteki pozostaną, zmienia się jedynie ich przeznaczenie, a internet nie konkuruje, tylko promuje. Czytelnictwo świadczy jedynie o społeczności korzystających i innych czynnikach.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: