Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (63)
Najpierw literatura piękna czyli współczesna polska powieść obyczajowa Anny Kucharskiej „Numer telefonu”. Zuzanna Piątek dwa lata temu straciła matkę, swoją powierniczkę i najlepszą przyjaciółkę. Nie potrafi otrząsnąć się z tragedii, unika kontaktów z ludźmi, uciekając w pracę, której nienawidzi. Ma jednak swój codzienny rytuał – w chwilach słabości dzwoni pod numer telefonu, który wyrył się w jej sercu jak pacierz. Pewnego dnia, ku zdumieniu Zuzanny, telefon po drugiej stronie odbiera jakaś obca kobieta. Rozmowa przynosi ukojenie i z czasem dziewczyna zaprzyjaźnia się z nową znajomą. Gdy traci pracę, Teresa zaprasza ją do siebie, nad morze. Z pewnymi oporami Zuzanna przyjmuje zaproszenie i rusza na drugi koniec Polski. Tam poznaje syna Teresy, Jakuba, który z każdym dniem staje się jej coraz bliższy…
Druga książka to również polska powieść obyczajowa autorstwa Anny Mulczyńskiej „przyjaciółki ze staromiejskiej”. Ania Bednarek przywykła do uwagi i podziwu. Scena jest całym jej życiem… Do czasu. Splot niefortunnych zdarzeń sprawia, że jej kariera w kanadyjskim zespole baletowym zostaje zrujnowana. Dziewczyna, zagubiona, niepewna własnej przyszłości, wraca do rodzinnego miasteczka. Nikogo nie chce prosić o pomoc, a pod maską pewności siebie i arogancji ukrywa osobisty dramat. Zakrada się do starej willi dawnej nauczycielki tańca, gdzie uporczywie ćwiczy, próbując odzyskać formę. Czy po roku przerwy uda jej się wrócić do baletu? Ania będzie musiała na nowo określić, kto jest jej przyjacielem, a kto wrogiem.
Jaką rolę odegrają w jej nowym świecie znajomi ze Staromiejskiej, dawny narzeczony Edek oraz jego obecna wybranka, właścicielka sklepu z rękodziełem, Weronika? I jakie plany ma wobec niej równie tajemniczy, co dziwaczny mężczyzna, którego dziewczyna nieustannie spotyka?
Teraz trochę sensacji, a mianowicie thriller kryminalny Thomasa Engströma „Na południe od piekła”. Pensylwania, rok 2012. W pokoiku podrzędnego motelu znaleziono ciało młodego mężczyzny, który popełnił samobójstwo. W liście pożegnalnym wyjawia, że Ron Harriman, kandydat Partii Demokratycznej w wyborach do Kongresu, złamał mu serce. Dla Harrimana to zdarzenie może oznaczać porażkę jego kampanii. Ściągnięty z Berlina Ludwig Licht ma ustalić, kto stoi za próbą wyeliminowania polityka z wyborów. Wkrótce, krążąc pomiędzy opustoszałymi terenami przemysłowymi i spowitymi mgłą górami Pensylwanii, wpada na trop śmiertelnie niebezpiecznego spisku. Infiltracja podejrzanej grupy ekstremistów pozwala mu odkryć przerażający plan, którego kulminacją ma być katastrofa na niewyobrażalną skalę.
Z pomocą Działu Zbioru dla Niewidomych dla najmłodszych wybrałem książkę Natalii Gałczyńskiej „O wróżkach i czarodziejach”. Wspaniały bajkowy świat, pełen dobrych wróżek, pięknych księżniczek i zwierząt mówiących ludzkim głosem. Są tu następujące bajki: "Rudy lis", "Naneta i lew", "Czarodziejstwa królowej cyganów", "Agnieszka - skrawek nieba", "Dary zwierzątek", "Małgorzata i dzwoneczki", "Księżniczka zza morza", "Bajard".
Mamy nadzieję, że wybierzecie coś interesującego, a w każdej z bibliotek naszego powiatu czekają regały pełne ciekawych tytułów.
AK
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.