Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (17)

Dobra książka jest przydatna w każdą pogodę – upały, burze, obfite ulewy nie przeszkadzają nam w tym aby zagłębić się w lekturze. Jak to czynimy cyklicznie tym razem coś współczesnego, XVIII wieczna Europa i Ameryka i coś dla najmłodszych.

Pierwszy tytuł to współczesna książka sensacyjna Piotra Rozmusa „Piętno mafii”.
Przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. Cudze grzechy, za które trzeba odpokutować. Pokolenia naznaczone mafijnym piętnem…
Marta Makowska i Sven Jönsson nie mają pojęcia o swoim istnieniu, ale łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać.
Kiedy nastoletnia córka Marty nie wraca na noc do domu, kobieta odchodzi od zmysłów. Prowadzący śledztwo komisarz Borys Wolański jest przekonany, że dziewczyna została uprowadzona, a kidnaperzy wkrótce zażądają okupu. Nie nadchodzą jednak żadne wiadomości, a w postępowanie angażuje się wydalony ze służby komisarz Olgierd Merk, który jako jedyny domyśla się prawdy.
W szwedzkim Härnösand Sven przeżywa taką samą tragedię. Björn, jego syn, również zostaje porwany, a komisarze Christin Carlsson i Gunnar Lindberg z miejscowej policji rozpaczliwie szukają tropu dziecka. Podejrzewają, że ojciec chłopca coś przed nimi ukrywa.
Do mieszkania polskiego imigranta w Chicago ktoś dostarcza tajemniczą przesyłkę. W środku znajdują się zdjęcia zamordowanego mężczyzny. Na jego ustach wycięto krzyż. W ten właśnie sposób camorra uciszała tych, którzy złamali omertę – świętą zmowę milczenia.
Dwa kraje, dwa równolegle prowadzone śledztwa przeciwko wrogowi, który nie wybacza i nie zapomina.

Kolejna propozycja to książka Sandry Paretti „a zimą nastało lato”
Pełna dramatyzmu powieść obyczajowa, której akcja rozgrywa się w osiemnastowiecznej Europie i Ameryce walczącej o niepodległość. W dzieciństwie Robert i Claus rywalizowali o względy rodziców, w młodości poróżniła ich miłość do tej samej kobiety. W końcu narastająca latami niechęć przeradza się w otwartą nienawiść, która towarzyszy im odtąd na każdym kroku: kieruje braćmi, gdy ramię w ramię walczą w szeregach słynnego regimentu heskiego podczas amerykańskiej wojny o niepodległość i gdy przygotowują się do wyrównania swoich rachunków..

No i tradycyjnie trzeci tytuł skierowany jest tym razem dla czytelników „sześć plus”, a jest nim „BEZ PIĄTEJ KLEPKI”
tekst: Marcin Szczygielski, ilustracje: Magda Wosik.
To czwarta część, po „Czarownicy piętro niżej”, „Tuczarni motyli” i „Klątwie dziewiątych urodzin”, bestsellerowej serii Marcina Szczygielskiego. Po raz czwarty mamy okazję przeżyć koniec świata z niezapomnianymi bohaterami. Tym razem świat spowiła niesamowicie gęsta mgła! Tak gęsta, że jest zakaz poruszania się samochodami i autobusami. Nie widać dosłownie nic na wyciągnięcie ręki. Ludzie, by zapobiec ciągłym wypadkom przy zderzeniach, zakładają gąbkowe kombinezony, a ci, którym nie udało się nabyć tego odzieżowego bestsellera, po prostu owijają się pierzynami i poduszkami. No po prostu koniec świata!
Bardzo wciągająca lektura, pełno magii, mnóstwo dowcipu, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, no i najważniejsze, że na ostatniej stronie widnieje napis „Ciąg dalszy nastąpi” ?

Dwa pierwsze tytuły oprócz wersji książkowej są również wydane w formie audiobooków. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania również w wakacje bibliotek w naszym powiecie.

AK

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-28 13:00:23
krzysztof.mm: ...a jak chodzi o książki: ✍Współpracownik SB, duchowny posądzany o przestępstwa seksualne, człowiek kochający przepych i bogactwo. Obraz prałata Henryka Jankowskiego, który kreśli dziennikarz i pisarz Piotr Głuchowski, jest więcej niż wstrząsający.✍https://ksiazki.wp.pl/historia-ks-jankowskiego-uzurpator-moze-byc-wstrzasem-6406722838673537a✍
2019-07-28 15:32:16
donekT: krzysztof-Q przypomnij, co w 2004 uchroniło, wówczas idola Twoich krzysztof-Q koleżków, przed odpowiedzialną karną? Jakoś Wydawnictwo Krytyki Politycznej, z tego, co można zauważyć po bibliotecznych nowościach, nie cieszy się poczytnością regionalnej publiki;D:D:D Ciekawe, czy jest to na rękę pewnym środowiskom? Może wprost przeciwnie? Uświadomiony przeciwnik to dla pewnych środowisk zły przeciwnik.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: