Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (131)

Zgodnie z obietnicą w zeszłego tygodnia chcemy podpowiedzieć Państwu jaką książkę możemy zakupić najbliższym i zrobić tym osobom świąteczny prezent. Polecamy dwa romanse obyczajowe, kryminał i jak zawsze nowość dla dzieci.

Zaczynamy od wydanego w 2021 roku Bestselleru Karina Halle „Przyjacielski układ. Bracia McGregor”. Seksowna historia z motywem od przyjaźni do miłości. Linden McGregor jest wysokim, niesamowicie przystojnym pilotem helikoptera i… najlepszym przyjacielem Stephanie Robson. Znają się praktycznie od zawsze, ale i tak dziewczyna jest zszokowana propozycją, jaką podczas jednej z imprez składa jej Linden. Mężczyzna oferuje układ, że jeżeli w wieku trzydziesty lat oboje dalej będą singlami, wtedy się pobiorą. Stephanie nie może uwierzyć, że ktoś taki jak on mógłby chcieć się ustatkować. W końcu to kobieciarz, który nie cierpi zobowiązań. Interesuje go jedynie wieczna zabawa. Jednak lata mijają, kochankowie przychodzą i odchodzą, a złożona kiedyś obietnica wydaje się coraz bardziej realna. Ale przecież Stephanie nie patrzy na Lindena w ten sposób, prawda?

 Druga książka to romans obyczajowy Hanny Dikty „Trogirskie wakacje”. – Ja nie czuję się wolna – powiedziała. – Może dlatego, że nie przeżyłaś tego co ja.– Przeżyłam. Przeżyłam dokładnie to samo co ty. Sierpień, Trogir. W zabytkowym chorwackim miasteczku panuje upał. To właśnie tu przyjeżdża Olga. Nie jest to jej pierwszy pobyt w tym mieście. Rok wcześniej spędziła tu z córką wakacje, teraz wraca już sama, do tego samego pensjonatu, tego samego pokoju. Ten rok zmienił wszystko, Olga została sama, z mnóstwem pytań bez odpowiedzi. W Trogirze postanawia zakończyć swoje życie.Sprawy komplikują się, kiedy na jej drodze staje Martin, młody Chorwat, z którym jej córka zeszłego lata spędziła kilka wieczorów. Z pomocą chłopaka i Stanisława – rodaka mieszkającego w Niemczech, Olga powoli odkrywa, co wydarzyło się rok wcześniej.

 W maju 2021 roku na naszym rynku wydawniczym ukazał się kolejny polski thriller kryminalny Remigiusza Mroza „Ekstremista”. W Opolu znika maturzystka, a jedynym pozostawionym przez nią śladem jest karta tarota z symbolem sprawiedliwości. Rodzina nie zamierza iść na policję, gdyż twierdzi, że dziewczyna zmagała się z problemami i nieraz deklarowała, że któregoś dnia ucieknie z domu.Jedyną osobą, która dostrzega w tym coś więcej, jest lokalna dziennikarka, Małgorzata Rosa. Od kilku miesięcy śledziła powracający w internecie motyw kart do wróżenia, zdający się mieć związek ze zdarzeniami, w które wplątany był niedawno Gerard Edling. Nie widząc innej możliwości, próbuje szukać pomocy u człowieka, który z nieznanych jej przyczyn nie chce mieć z nią nic wspólnego

Najmłodszym czytelnikom naszego portalu proponujemy wraz ze skoczowską biblioteką książkę Pawła Gołuch „Smocze jajo”. Kto pokona smoka? Jaką tajemnicę skrywa król Władysław? I gdzie podziało się smocze jajo?Pewnego razu do wsi Cicha Woda przybywa królewski goniec z ważnym obwieszczeniem: król wyznaczył wysoką nagrodę za przegonienie smoka, który co dzień atakuje mury zamku. Na ochotnika zgłasza się ubogi Janek. Cała sprawa okazuje się jednak bardziej skomplikowana, niż ktokolwiek się spodziewał. A smok może mieć poważny powód, że tak się zachowuje.Smocze jajo to wartka i pełna humoru opowieść o tym, że zwycięstwo nie zawsze zależy od siły i uzbrojenia. Za to dar przyjaźni może się okazać… potężną bronią.

Jak to ma miejsce zawsze powyższe książki to jedynie nasze propozycje, które dla Państwa przygotowujemy. Na rynku wydawniczym można w okresie przedświątecznym znaleźć wiele interesujących nowości – wielokrotnie równocześnie z książką czytaną ukazuje się również audiobook. Zapraszamy do księgarń oraz bibliotek naszego powiatu.

 \AK

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-18 14:08:19
sierżant_Niemyty_Wycior: Coś ciekawego: Polska w rejon oficjalnie objęty "wojną hybrydową" wysyła swe najlepsze oddziały pierwszorzutowych wojsk desantowych imienia Antoniego Maciaszczykiewicza : pijaków, narkomanów, znęcających się nad swymi rodzinami - to genialne taktyczne posunięcie ministra Błaszczykiewicza daje nam od razu na starcie dużą przewagę, a specjalnie do służby w wywiadzie wyszkoleni prymusi przenikają na teren wroga i udając dezerterów zbierają cenne informacje dla zwierzchnika sił zbrojnych RP Anżeja - po zakończeni swej misji i powrocie do Ojczyzny zostaną odznaczeni orderem Orła Biednego i pochowani pod płotem.
2021-12-18 19:24:51
marat: "Cham niezbuntowany" Rafał A. Ziemkiewicz. Zdaniem autora, w porównaniu z tradycjami krajów Europy Zachodniej, Polska nie wykazała się w zmaganiu o kolonie, jako społeczeństwo nie wzbogaciliśmy się na wyzysku ludności niewolniczej i nie posiadamy piętna, które Zachód za wszelką cenę próbuje nam narzucić. Z drugiej strony, jako kraj mamy swoje problemy, które są obce innej części Europy. Na przestrzeni wieków Polska znana była z silnej polaryzacji społecznej i z ogromnych dysproporcji w podziale dochodu narodowego. Jest to widoczne zwłaszcza w publikacjach oświeceniowych myślicieli. W konsekwencji "procesu dziejowego" polska szlachta i arystokracja została wymordowana lub zdegradowana do roli chłopów (CHAMÓW w języku dawnej szlachty). Kulturę szlachecką w konsekwencji zastąpiła "KULTURA FOLWARCZNA", gdzie kluczowa pozycja przypadła dawnym OFICJALISTOM, EKONOMOM, FORNALOM, często spośród CHAMÓW, którzy swych ziomków utrzymują w posłuszeństwie za pomocą KARBOWYCH, dyscyplinujących hołotę przy zastosowaniu przemocy, krzyku, bezprawia i nierównego traktowania. Tym Sposobem, to właśnie owo CHAMSTWO, zdaniem autora, stało się wyróżnikiem polskiego społeczeństwa i w naszej mentalności do dziś dominuje. Nie ukrywam, że sam w wielu kwestiach podzielam przemyślenia autora. Książka niewątpliwie warta uwagi, zwłaszcza w porównaniu z innymi pozycjami Ziemkiewicza, gdzie względem przemyśleń autora mam już innego rodzaju odczucia.
2021-12-19 09:04:09
oxjas1: Proponuje jako lekture - „Konstytucje“. Bo wiekszosc Polakow konstytucji niestety nie zna, podobnie jak wiekszosc katolikow nie czytalo i nie czyta Biblii. Nic zreszta dziwnego - przez wieki panowania KK swobodne czytanie Biblii bylo zabronione, bo zabronione bylo samodzielne myslenie. Niemcy w 1933r tez mysleli, ze demokratycznie wybrali demokratyczna wladze. O pomylce wkrotce przekonal sie caly swiat.
2021-12-19 16:59:49
marat: Niestety, mylisz się oxjas1 (tradycyjnie?), Wielkie Dzieła właśnie takie jak Biblia, czyta się w oryginale, a to nigdy przez KK nie było zabronione. Niezalecane było korzystanie z tłumaczeń, bo każdy tłumacz automatycznie staje się interpretatorem. Zatem na co czekasz? Czytaj Biblię i Konstytucję, może za jakiś czas zaobserwujemy jakieś dobre efekty.
2021-12-19 18:50:17
oxjas1: marat, jak wiesz Biblia pisana byla przez ponad 1000 lat przez wielu roznych autorow, z roznych epok historycznych i kultur. Nie sa to oryginaly - jedynie kopie kopii kopii....tlumaczen ; Jezus nie pozostawil po sobie zadnych pism. Opowiesc o nim jest zreszta pelna zapozyczen, dodawanych z czasem do barwnej historii. Calkiem mozliwe iz istnial jakis pierwowzor historyczny Jezusa, jak chocby zyjacy 150 lat wczesniej zalozyciel sekty essenczykow. Potem przypisano troche znanych owczesnie mitow do historii o Jezusie. Wszelkie inne tzw. historyczne wzmianki albo pochodza z pozniejszego okresu, albo okazaly sie falszerstwem ("Testimonium Flavianum"), nawet daty rzekomych narodzin i smierci nie koreluja z faktami historycznymi. Zobacz- Lech Kaczynski zginal 11 lat temu, a we wspomnieniach to najlepszy prezydent ostatnich tysiacleci, prawie cudotworca.
2021-12-19 20:42:10
marat: Jak myślisz, dlaczego Jezus nie pozostawił po sobie żadnych pism? Podobnie jak Budda, Sokrates, czy Mahomet? Z kolei niepotwierdzony historycznie Mojżesz już pozostawił. W jakich formach na przestrzeni dziejów funkcjonowała Biblia? Jak już wcześniej wspomniałem, wielkie dzieła czytamy w oryginale, jeżeli chodzi np. o Nowy Testament, z tym winniśmy zapoznawać się po grecku (starogrecku w wersji koine). Wiele terminów znanych ludziom antycznym na poszczególne języki narodowe bywa nieprzetłumaczalne, chociażby pojęcie LOGOS. Czym Twoim zdaniem jest ów LOGOS? To tylko "słowo" jak przyjęło się w polskich tłumaczeniach? Czy grecki LOGOS znaczy to samo co polskie "słowo"? Jakie rodzi to trudności interpretacyjne?
2021-12-19 20:42:51
marat: Inny przykład, na kartach Pisma Świętego spotykamy pojęcie "nawrócić się", czy to tłumaczenie również jest właściwe? A może znacząco odbiega od greckiego terminu? Polskie przekłady Biblii w sporej mierze odzwierciedlają wyrażenia j. polskiego, które na przestrzeni czasu zmieniły swoje znaczenie i dziś pod tymi pojęciami rozumiemy zupełnie coś innego niż starsze pokolenia. Dlatego wielkie dzieła, w tym Biblię najlepiej czytać w oryginale np. po grecku, z uwzględnieniem realiów epoki, kiedy poszczególne części Biblii powstawały. Dlatego M. Luter się mylił. Lekturę i interpretację Biblii musi poprzedzać stosowne przygotowanie, a każde tłumaczenie Pisma Świętego na język narodowy stanowi kolejną interpretację, która znacząco może odbiegać od innej wersji językowej.
2021-12-19 20:46:35
marat: oxjas1, W końcu, co Twoim zdaniem przy lekturze Biblii jest najważniejsze, wedle chrześcijańskiego postrzegania?
2021-12-19 20:50:52
marat: Ilu jest tych domniemanych prekursorów Jezusa? Warto ten argument odnieść treści "Erystyki" Schopenhauera i odpowiednio ocenić jego wartość...
2021-12-19 22:40:08
oxjas1: marat, skoro Zyd-Jezus jest Bogiem chrzescijan, to jak wytlumaczyc chrzescijanski antysemityzm ?..
2021-12-19 22:46:21
marat: Nie ma czegoś takiego jak "chrzescijanski antysemityzm"! W zależności od środowiska jest to wymysł środowisk wrogich chrześcijaństwu albo owoc ignorancji plebsu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: