Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (118)

Ostatnie dni pogodowo zachęcały do częstego i długiego przebywania na spacerach, wycieczkach rowerowych, w ogródkach. Na najbliższe zapowiadane jest pogorszenie się pogody więc może znajdziemy trochę czasu na spędzenie go z ciekawą książką. My dzisiaj proponujemy coś z nowych tytułów.

 Remigiusza Mroza chyba nie trzeba czytelnikom kryminałów przedstawiać. Na początku 2021 roku ukazała się kolejna książka tego pisarza młodego pokolenia. Tym razem jest to trzeci tom z serii „Seweryn Zaorski”, a książka nosi tytuł „Szepty spoza nicości”. Seweryn Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic, by sprzedać dom i na dobre zostawić za sobą tragiczną przeszłość. Formalności trwają dłużej, niż powinny – i wszystko wskazuje na to, że ktoś z premedytacją chce zatrzymać go w okolicy. Tego samego dnia policja otrzymuje anonimową wiadomość, że w lasach Roztocza nieopodal miasteczka znajdują się poćwiartowane zwłoki brutalnie okaleczonego mężczyzny. Zaorski nie ma zamiaru się mieszać, ale kiedy o pomoc prosi go Kaja Burzyńska, nie potrafi odmówić. SPOZA NICOŚCI ZACZYNAJĄ DOCHODZIĆ SZEPTY TYCH,KTÓRZY NIE MIELI PRAWA PRZEMÓWIĆ…

Weronika Tomala jest autorką polskiego romansu obyczajowego „Tam gdzie diabeł mówi dobranoc”, który potrafi wciągnąć czytelnika. Daria to kobieta sukcesu. Ma narzeczonego, apartament w stolicy, świetną posadę i dobrego szefa. Szefa, który wysyła ją na półroczną delegację na Śląsk. Jakże wielkie okazuje się zdziwienie kobiety, kiedy na ulicy, na której ma się zameldować, zamiast hotelu odnajduje domek starszej pani. I tak oto wprost z metropolii ląduje na obrzeżach miasta, w niedalekim sąsiedztwie kopalń. A to dopiero początek niespodzianek. Daria, sceptycznie nastawiona do nowego środowiska, jednak nie traci animuszu. Kiedy poznaje Artura, okazuje się, że trafiła kosa na kamień. Przystojny górnik nie zamierza kłaniać się przed przebojową warszawianką i na każdym kroku uciera jej nosa. Kierowani stereotypami zaczynają prowadzić ze sobą niepisaną grę…

Miłośnikom fantastyki proponujemy powieść Martyny Raduchowskiej „demon luster”. Strzeżcie się, bo tym razem nawet szósty zmysł nie pomoże! Ida powoli godzi się ze swoim przeznaczeniem. Dziewczyna jest szamanką od umarlaków, nie ma wpływu na to, czyj zgon przepowie, ale staje się odpowiedzialna za duszę przyszłego zmarłego. Ma obowiązek ją chronić i zadbać, by bezpiecznie trafiła w zaświaty. Ida dojrzewa do swojej roli i świata, z jakim będzie musiała się już niedługo zmierzyć. A ten zapowiada się dosyć ponuro. W jej misji przeszkadza jej łaknący dusz Demon luster. Tym razem jednak nie może liczyć na niczyją pomoc. Ponownie przekonuje się, że szósty zmysł nie zawsze jest błogosławieństwem…Kontynuacja "Szamanki od umarlaków" jest mocniej przepełniona magią i mroczniejsza, a intryga jeszcze bardziej skomplikowana.

Na regałach bibliotecznych w dziale dla dzieci można odnaleźć książkę „Skrzaty spod Michałowego łóżka” autorstwa Macieja Mordki. Skrzaty spod Michałkowego łóżka to książka autorstwa Marcina Mortki (tego gościa od Tappiego). Tym razem też jest bajkowo, a wszystko dzieje się w pobliżu łóżka Michałka, małego chłopca, który nawet nie wie, kto codziennie opowiada mu dobre sny. Świstek i Pomruk to dwa skrzaty mieszkające pod jego łóżkiem. Ich głównym zadaniem jest pilnowanie, żeby Michałkowi nie śniło się nic złego. Dlatego każdej nocy opowiadają mu do ucha piękne bajki, które zamieniają się w sny. To jest wyczyn, żeby tak codziennie wymyślić nowy sen, ale na szczęście skrzatom pomysłów nie brakuje.

Dni robią się coraz krótsze, coraz więcej będziemy spędzali czasu w zaciszu domowym i może na zmianę z przeglądaniem facebooka zajrzymy do ciekawej dla nas książki.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-18 16:12:26
jasper: A tymczasem w srode opublikowany zostal raport komisji Tomasza Terlikowskiego, ktora zostala powolana w celu zbadania sprawy dominikanina Pawla M. - „ Z ustaleń wynika, że duchowny latami miał wykorzystywać seksualnie wiernych i stworzyć własną sektę wewnątrz zakonu.“
2021-09-18 16:16:21
jasper: Reakcja abp Wojciech Polak na raport komisji Terlikowskiego. „Wszyscy w Kościele musimy wyciągnąć wnioski z prac Komisji, a szczególnie wziąć sobie do serca jej rekomendacje, aby jednoznacznie stawać po stronie pokrzywdzonych i skutecznie chronić najsłabszych"- Czyli kolejne mydlenie oczu. Glodzia, ktorego Watykan zeslal na prowincje za tuszowanie pedofilii w szeregach polskiego KK, postawili na oltarzu przed kamerami wszystkich telewizj ( beatyfikacja Wyszynskiego). Czy po to, zeby pokrzywdzonych utwierdzic w mysleniu, ze ich cierpienia nic nie znacza ? Bo na to wyglada. Po czynach a nie po slowach ich poznacie....Ktory to juz raz … ? az do nastepnej afery.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: