Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (107)

Większość z nas doczekało się wreszcie słonecznych dni. Temperatury powyżej 20 stopni więc ogródki przydomowe tętnią życiem. Może jednak dacie się Państwo skusić jakąś ciekawą książką.

Dzisiaj rozpoczynamy od współczesnej, włoskiej powieści sensacyjnej Roberta Ludlum „Przymierze Kasandry”. Wenecja. Pułkownik Jon Smith spotyka się z pewnym Rosjaninem. Nagle padają strzały. Rosjanin ginie. Ale w kieszeni jego płaszcza jest kartka: rosyjski ośrodek badawczy, eksperymenty z wirusem... Smith nie od razu pojmuje treść wiadomości, która oznacza polityczną konspirację i najgroźniejszą broń, po którą ktoś odważył się sięgnąć po raz pierwszy. Dla świata być może ostatni...

Druga pozycja to amerykańska powieść przygodowa, której akcja toczy się w 19 i 20 wieku „Bellew Zawierucha”, której autorem jest Jack London. Przygody Kita Bellow i kilku jego przyjaciół na Alasce, podczas wędrówki do Klondike, miejsca odkrytych złóż złota. Bohater, lekkomyślny, młody człowiek, staje się odważny i dzielnie pokonuje trudy oraz niebezpieczeństwa spotęgowane przez arktyczny klimat. Ludzką miłość i przyjaźń przedkłada nad bogactwo. Wiele opisów przyrody i obyczajów Indian.

Dla dzieciaków i młodzieży polecam przygodową książkę Elwyna Brooksa White „Stuart Malutki”. Klasyka literatury dziecięcej w nowym, pięknie ilustrowanym wydaniuCiepła i pełna humoru opowieść, którą pokochały dzieci na całym świecie. Kiedy w nowojorskiej rodzinie Malutkich przyszedł na świat drugi syn, okazało się, że jest bardzo malutki i całkiem podobny do myszy. Rodzice i starszy brat George otoczyli malca miłością i starali się, aby niczego mu nie brakowało. Stuart – bo takie imię otrzymał – mimo niewielkiego wzrostu i wrodzonej nieśmiałości odznaczał się wielką odwagą. Gdy zaginął jego najlepszy przyjaciel ptaszek Margalo, wyruszył w świat miniaturowym samochodem, aby go odszukać. Co spotka Stuarta Malutkiego w WIELKIM ŚWIECIE? Opowieść napisana przez E.B. White’a to klasyka literatury dziecięcej, która powinna znaleźć się na półce w każdym domu.

Kończymy powieścią kryminalną Anny Kańtoch „Wiara”. Lato 1986 roku jest wyjątkowo upalne. Leniwy spokój sennej miejscowości letniskowej zakłóca tylko grupka hippisów protestujących przeciw budowie elektrowni jądrowej. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego poranka na torach kolejowych odkryte zostają zwłoki młodej dziewczyny. Nikt nie wie, kim jest i skąd się wzięła.Młody proboszcz, który znalazł ciało, nie może przestać myśleć o zbrodni. Jego poprzednicy znikali z miasteczka w niejasnych okolicznościach, ale kiedy próbuje się czegoś o nich dowiedzieć, trafia na ścianę milczenia. Czyżby pogłoski o przeklętej parafii miały w sobie ziarno prawdy? Kto postawił przed laty krzyż przy torach i dlaczego zostawia przy nim świeże kwiaty?Śledztwo, które prowadzi wezwany do Rokitnicy kapitan Witczak, idzie dość opornie. Miejscowi niechętnie dzielą się tajemnicami, nie chcą wywoływać duchów przeszłości.Wierzą, że zło nadejdzie ze wschodu. Ale to nieprawda – ono już tu jest…

Zapraszamy do odwiedzania bibliotek i zapoznania się z księgozbiorami, które zawierają wiele interesujących książek.

AK

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-19 11:21:46
krzysztof mm: bardzo ciekawe jest, że PiS-owski rząd od premiera począwszy ma większe zaufanie do wp.pl albo gmail.com niż do własnego za nasze ciężkie miliony systemu komunikacji pod nadzorem własnych służb specjalnych - właściwie to, że nie mają zaufania do Kaczyńskiego, Kamińskiego i reszty tej bolszewickiej bandy której działanie i istnienie opiera się na zbieraniu na wszystkich haków, totalnej inwigilacji i bezczelnych szantażach to jeszcze nie dziwi, 90% Polaków nie ma, ale że wicepremierem od spraw bezpieczeństwa kraju jest podstarzały kurduplasty Gargamel co zielonego pojęcia o Internecie nie ma, to jest rzeczywiście kuriozum - PiS-owskie państwo z tektury w całej swej tekturowej okazałości się nam kolejny raz objawiło, niestety
2021-06-19 13:54:31
jasper: Dla wierzacych w kosciol swiety i zakony - obowiazkowa lektura tekstu prof. Magdaleny Smoczynskiej, nb. corki Jerzego Turowicza redaktora naczelnego TP do 1999 roku. W rozmowie z Mateuszem Burzykiem powiedziala - „Siedzę na kupie gruzów”. A tą kupą gruzów jest właśnie polski katolicyzm. …. „Ten sadysta w białym habicie powoływał się na Boga i Matkę Boską. Żeby tylko dopaść swoje ofiary. Ordo Praedicatorum czy Ordo Praedatorum?”
2021-06-19 14:11:17
one: Dla wierzących w Kościół Święty obowiązkową lekturą jest Pismo Święte. Dla wierzących w wyborczą obowiązkową lekturą jest gazeta wyborcza.
2021-06-19 15:57:41
marian1951: One - jedno nie wyklucza drugiego.
2021-06-19 17:05:20
jasper: Polski KK wobec zjawisk wspolczesnosci postepuje jak w sredniowieczu – zamiast otwartosci i dyskusji, stosuje filozofie oblezonej twierdzy i wykluczanie inaczej myslacych. Do tego zblatowanie z wladza i porzucenie ewangelii to dwa najpowazniejsze jego grzechy. Wiara, religia ( Biblia) okazaly sie dla hierarchow wtorne wobec wladzy tutaj na ziemi i zapomnieli o Bogu. Postanowili owieczki nawracac mieczem – wspolczesnie to miecz nienawisci, wykluczenia i straszenia ogniem piekielnym oraz czym sie tylko da. Hierarchowie nie zadali sobie trudu aby z historii kosciola zobaczyc jakie szkody przyniosly KK wyprawy krzyzowe, inkwizycja i palenie ludzi na stosach. W imie iluzorycznej wladzy, kasy i splendorow zdecydowali zaryzykowac przyszlosc swojej instytucji aby tylko uniknac dialogu, otwartosci, milosierdzia a przede wszystkim prawdy. Sami zrujnowali wlasna instytucje oraz dalej ja rujnuja . Rujnuja takimi osobami jak np. Jedraszewski, ktory jest przykladem kosciola odpychajacego, irytujacego, klamliwego. Jesli jest mowa o ewangelizacji, to Jedraszewski jest pierwsza bariera jaka ten kosciol stwarza. Obok Rydzyka, Dziwisza stanowi barykade nie do przejscia !
2021-06-20 18:19:51
donekT: Może przy okazji dodasz, jakie szkody przyniosła islamowi militarna ekspansja, jako była prowadzona w okresie wieków VII-IX i później?
2021-06-20 22:00:35
: donuś ja postaram się ci co nieco wytłumaczyć na temat islamu i historii, ale coś za coś - najpierw ty nam opowiedz jakie korzyści przyniosła leśniczemu TW Olcha współpraca z SB w stanie wojennym
2021-06-20 22:03:47
donekT: Niestety nie znam przypadku, może coś więcej przybliżysz na ten temat? Przy okazji dodaj, jakie szkody przyniosła islamowi militarna ekspansja, jaka była prowadzona w okresie wieków VII-IX i później?
2021-06-21 07:15:47
: znasz donuś, znasz, i nawet się nie dziwię, że się wypierasz najbliższych w takiej sytuacji - ale nie trać nadziei, przypomnij sobie kto powiedział "prawda was wyzwoli"? czy zrozumiałeś o co mu chodziło?
2021-06-21 18:52:14
donekT: Żadnych szczegółów? Sam sobie te historyjki wymyślasz... Przy okazji dodaj, jakie szkody przyniosła islamowi militarna ekspansja, jaka była prowadzona w okresie wieków VII-IX i później?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: