Co za comeback Trzyńca!

Mistrzowie Czech, hokeiści HC Ocelari Trinec odnieśli pierwsze zwycięstwo w Hokejowej Lidze Mistrzów, pokonując, w Werk Arenie, Pelicans Lahti. Na wygraną Stalowników się nie zanosiło, gdyż gospodarze przegrywali już różnicą trzech trafień.

Tanus, Lahtinen i Bjorninen. Ci trzej hokeiści Lahti zdołali skierować krążek do trzynieckiej bramki i wiele wskazywało na to, że Finom uda się wywieźć komplet punktów z Czech. Ale gospodarze nie złożyli broni i w ciągu 20 minut i 6 sekund zdobyli... pięć bramek.

Sygnał do odrabiania strat rzucił Kundratek, który zdobył gola tuż przed zakończeniem drugiej tercji - w czasie 39:54. W ostatniej odsłonie, podopieczni Vaclava Varadi zdobyli aż cztery bramki, a na listę strzelców wpisali się Hrehorcak, Polansky, Doudera i Marcinko. Trzynieccy hokeiści rozegrają kolejne spotkanie, w ramach Hokejowej Ligi Mistrzów, w niedzielę, a w Werk Arenie będą gościć zawodników Junost Mińsk.