Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co z remontem dawnej "jedynki"? Gigantyczne koszty inwestycji

Nawet 225 mln zł może kosztować kompleksowa przebudowa dawnej krajowej "jedynki" na odcinku między Cieszynem a Bielskiem-Białą. Na taki wydatek nie może sobie pozwolić samorząd wojewódzki.

Niedawno pisaliśmy o piśmie, które do marszałka Jakuba Chełstowskiego skierowali samorządowcy z powiatów bielskiego i cieszyńskiego. Na list odpowiedział wicemarszałek Dariusz Starzycki. - Ograniczenia finansowe, jakie występują obecnie w budżecie województwa śląskiego uniemożliwiają kompleksowe przeprowadzenie remontu przedmiotowej drogi. Sama wymiana nawierzchni szacowana jest na 56,25 mln zł, zaś koszt przebudowy ww. drogi od Węzła Krasne Cieszyn do granicy miasta Bielsko-Biała skalkulowano na poziomie 225 mln zł - wylicza wicemarszałek dodając, że samo stworzenie dokumentacji projektowej takiego przedsięwzięcia kosztowałoby 3 mln zł. 

Fundusze na wykonanie niezbędnych prac mają się jednak znaleźć. - Podjęto działania mające na celu przeprowadzenie kompleksowej oceny stanu technicznego drogi i wytypowanie fragmentów, które wymagają pilnej interwencji. Na tej podstawie zostanie, w miarę posiadanych środków, wdrożony plan naprawczy w ramach bieżącego utrzymania tej drogi - dodaje Starzycki.KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-06 19:20:37
góry: wystarczyło by zrobić tak jak z drogą od skoczni w Malince na Biały Krzyż ,wpadła ekipa sfrezowała nawierzchnie i położyli nową i jak sie nie mylę to trwało to może ze dwa miesiące, a tu pewnie znów krawężniki i cuda będą wymyślać jak z drogą do WISŁY co już trzeci rok robią a żadnej poprawy nie będzie, zresztą już raz było widać jak jaśnie pan wracał z nart i kierowcy nie mieli sie gdzie odsunąć bo takie krawężniki po robili, jakby nie można było zrobić tak żeby w razie potrzeby można było uciec na bok.
2021-04-07 09:12:20
: jak to? To wicemarszałek Kałuża nie da piniendzy? Przecież przeszedł farbowany lis do pisu, żeby dawać ludziom piniondze.
2021-04-07 11:08:42
migaj: Obecnie tą drogą nie musi być aż tak szeroką. Śmiało można ją zwęzić, zaoszczędzi to dużo asfaltu, a pobocza odpowiednio utwardzić i będzie bezpieczny pas dla pieszych lub rowerzystów.
2021-04-07 11:14:16
migaj: Obecnie ta droga nie musi być aż tak szeroka. Śmiało można ją zwęzić, zaoszczędzi to dużo asfaltu, a pobocza odpowiednio utwardzić i będzie bezpieczny pas dla pieszych lub rowerzystów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: