Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Co z Galerią STELA?

W miniony wtorek, 8 grudnia, odbyło się kolejne spotkanie z pełnomocnikiem firmy INBAP, która planuję w mieście budowę galerii handlowej STELA. Mimo upływającego czasu, miasto i inwestor nie doszli do porozumienia, a plac po byłym dworcu PKS stoi pusty.

Reprezentujący Urząd Miasta Zastępca Burmistrza Bogdan Ścibut podtrzymał oczekiwanie nakładów finansowych ze strony inwestora w wysokości 4 mln zł na przebudowę układu komunikacyjnego Cieszyna w związku z dodatkowym ruchem samochodowym, który będzie generowała planowana Galeria Stela.

- Burmistrz podkreślił ponadto, że istnieje możliwość etapowania inwestycji i warunkowego dopuszczenia ruchu wokół galerii na czas budowy wschodniej części ul. Hajduka. Dalsza informacja ze strony urzędu dotyczyła planów w zakresie położenia dworca zastępczego (przy wiadukcie na wprost wjazdu do planowanej galerii) oraz o generalnych założeniach odnośnie harmonogramu budowy dworca i ronda, co jest istotne dla skorelowania realizacji obu inwestycji.  – informuje po spotkaniu Aleksander Cierniak, Doradca Burmistrza Miasta - Pełnomocnik ds. organizacji i promocji gospodarczej

Władze Cieszyna poinformowały również  przedstawicieli firmy INBAP,  że w przypadku otrzymania przez miasto wsparcia z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych oczekiwanie wobec inwestora mogłoby zostać ograniczone, jednak nie mniej niż do 2,5 mln zł.  Obecny na spotkaniu pełnomocnik inwestora Pan Bartłomiej Paczóski zaproponował zaangażowanie na poziomie 0,5-0,6 mln zł. Oprócz tego na spotkaniu przedstawiciele miasta zgłosili uwagi do planowanych przez inwestora zjazdów  i wjazdów do galerii, z uwagi możliwość blokowania ulicy Bobreckiej przez samochody dostawcze galerii.

Zgodnie z obowiązującą procedurą, burmistrz przekazał inwestorowi wzór umowy o wykonanie zadania – zmiana układu komunikacyjnego z art. 16 ustawy o drogach – do ewentualnego uzgodnienia warunków przez obie strony w ciągu najbliższych 14 dni.  - Po upływie tego terminu, w przypadku braku odpowiedzi ze strony inwestora i rozpoczęciu przez niego budowy galerii bez oglądania się na spowodowane tym konsekwencje komunikacyjne dla mieszkańców Cieszyna - inwestor INBAP otrzyma od naszego miasta roszczenie w wysokości 4 mln zł ze względu na konieczności przyśpieszonej budowy przez Cieszyn wschodniej części ul. Hajduka.  – kwituje Cierniak.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

15
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-12-11 01:10:15
dyżurny: Tą całą galerię razem razem dworcem zobaczymy jak swinia niebo. Panie Macura ogarnij się po czas do nowych wyborów szybko zleci.
2015-12-11 06:50:17
koszor: Cisną się na stołki Nogowczyki, Ficki i inne gwiazdy i tak ten Cieszyn, miasto powiatowe, wygląda. Zadłużone gminy, miasta, powiaty w całej Polsce, a winnych nie ma. Zero odpowiedzialności. Zamiast fachowców mamy liderów politycznych o kiepskich umiejętnościach, a ich rządy można określić mianem Wielkiej Improwizacji.<br />Niech ludzie dalej mokną na deszczu, co to kogo obchodzi.
2015-12-11 08:13:06
Donek: do dyżurny.<br />Czy to burmistrz Macura jest winny że dworca nie ma. To za kadencji Szczurka + starosty Nogawczyka dworzec sprzedano za 3,8 mln zamiast się dogadać i go wykupić.Zarobiono na nim na dzień dobry interes bo został sprzedany obecnemu inwestorowi za 10 mln zł. Powiem Ci tak co ma zrobić w takiej sytuacji burmistrz Macura jak zostawiono mu zadłużone miasto z pustego to nawet Salomon nie naleje. Przynajmniej jest najuczciwszym burmistrzem po tych przemianach jaki Cieszyn miał. Galeria miastu wcale nie jest potrzebna bo to biedne miasto samych emerytów bez przemysłu i perspektyw. To co można było sprzedać lub zniszczyć to już zrobiono za burmistrza Olbrychta za to mu dano mandat do Europarlamentu w nagrodę za zniszczenie Cieszyna a teraz by się chciało psy Wieszać na obecnym burmistrzu. Niepotrzebna budowa galerii nie ma nic wspólnego z wyborami i to czy czas leci czy nie leci. Czasu się nie wróci a na dzień dzisiejszy nie da się nic w tym Cieszynie zrobić bo wszystko opiera się o kasę a przeciwników i religijnych i politycznych w stosunku do burmistrza nie brakuje.
2015-12-11 08:34:58
Mathia74: @dyżurny<br />Burmistrz cieszyński zajęty jest otwieraniem prywatnej myjnii więc wiesz, priorytety ma inne. Z utęsknieniem czekam aż będzie przcinał wstęgę podczas wywożenia śmieci i opróżnianiu każdego cieszyńskiego kubła. Mieszkańcy powinni go licznie zapraszać na tego typu cenne inicjatywy. Czekamy!
2015-12-11 09:09:52
ekim222: do Mathia74 - Masz rację, chciałem skomentować otwarcie myjni ale zablokowano możliwość komentowania. Zresztą szkoda gadać bo to było śmieszne żeby burmistrz chodził na takie otwarcia. Może powinien również pojawiać się przy otwarciu sklepów spożywczych. Ta myjnia była Prywatna ! a burmistrz pewnie dostał darmowy wstęp na myjnię dla siebie i rodziny bo inaczej nie można tego wytłumaczyć.
2015-12-11 09:30:46
Przepierón: A co w Ustroniu i Wiśle z basenami? Miały być a nie ma .Takie cuda to tylko w Polsce
2015-12-11 09:33:41
dyżurny: Racja Macura PKS U nie zamykał. Tylko przypomnieć trzeba, ze do wyborów szedł z hasłem szybkiego powstania węzła komunikacyjnego<br />MIJA 3,5 roku od liwidacji PKS I Cieszyn dalej jedzie na partyzantce
2015-12-11 10:36:39
g.KA: Samorządowcy stela, galeria stela, dworzec stela i parkingi stela. Jak to wszystko wygląda każdy widzi, a miasto jest zarządzane coraz gorzej. Pan Olbrycht nie przejmował się upadającymi w Cieszynie firmami bo miasto było jednym wielkim targowiskiem, które zapewniały dopływ gotówki. Wszystko co piękne nie trwa wiecznie, brak perspektywicznego myślenia kolejnych burmistrzów o rozwoju miasta doprowadził że Cieszyn stał się miastem peryferyjnym.
2015-12-11 16:44:12
Awesky: Jako mieszkaniec Cieszyna mam tylko jedno pytanie. A gdzie będą parkować klienci tej galerii? Bo jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić.
2015-12-11 17:43:56
apart123: Nam zostaje bacznie przyglądać się poczynaniom obecnego burmistrza a w kolejnych wyborach go ocenić. Miejmy nadzieję że pozytywnie..
2015-12-11 19:59:45
crank: Już za 4 lata, już za 4 lata...(sorry, już tylko 3) Cieszyn będzie pępkiem świata...
2015-12-12 09:32:23
janusz s: Nic się nie stało, w Cieszynie nic się nie stało ....
2015-12-12 12:39:54
Zdzicho739: Mija właśnie rok od czasu objęcia przez burmistrza Macurę urzędu w Cieszynie, to sporo czasu. Co pozytywnego zrobił w tym czasie dla miasta? Moim zdaniem niewiele. Do pozytywów nie zaliczam bowiem utworzenie nbowych stanowisk w Urzędzie, żeby nimi obdzielić swoich znajomych. Krótko mówiąc porażka Cieszyna!!!
2015-12-14 16:37:29
kluseczka45: Awesky parking pod galerią zrobią i będzie gitara.<br />
2016-03-16 11:34:36
qwertyk: Oby ta galeria nigdy nie powstała. Doprowadzi tylko do zamarcia głównej ulicy handlowej miasta (Głębokiej). Jeśli H&amp;M, Reserved czy CCC chce się otworzyć w mieście niech lepiej poszukają kamienicy w centrum i otworzą się w jednej z wielu ładnych kamienic na Głębokiej, lub na Rynku.<br />Cieszyn nie musi być kolejnym miastem w Polsce z wymarłą główną ulicą handlową w mieście i blaszakiem handlowym vel \&quot;centrum handlowe\&quot;.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: