Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co z choinkami po świętach? Te spodobały się głuszcom

Nie wpadły w gust mieszkańców naszego regionu – trafiły więc do Wolieru głuszców. Poprawią tam mikroklimat i będą ich pożywieniem.


Jeśli interesuje Was, co dzieje się po świętach z choinkami, które nie znalazły swoich nabywców, z informacją przybywa Nadleśnictwo Wisła. - Najmniej urodziwe choinki, które nie zostały zakupione, znalazły miejsce w Wolierze naszych głuszców - zrobiliśmy z nich dobry użytek. Świerki stwarzają wolierowy mikroklimat i służą też jako karma - wymieniamy je w zależności od pory roku - zimą służą dłużej – informuje Nadleśnictwo Wisła.

A co zrobić z choinką po świętach?

Żywą doniczkową choinkę, można posadzić w ogrodzie. Jeśli w pomieszczeniu nie panowała zbyt wysoka temperatura, istnieje 50% szans, że drzewko się przyjmie.
Szanse na przeżycie drzewka w nowych warunkach mogą wzrosną, jeśli z jego posadzeniem poczekamy do wiosny - przechowując choinkę na balkonie lub w garażu.
Choinkę po świętach można wykorzystać do ochrony innych roślin. Jeśli choinka posiada igły – gałązki oddzielamy od pnia i używamy jako osłony przeciwmrozowe dla bylin, roślin cebulowych czy krzewinek. Mniejsze, zdrewniałe fragmenty można użyć na kompost. można stosować go jako ściółkę lub nawóz dla roślin kwasolubnych.
Zużyte drzewko można także wyrzucić usuwając wcześniej ozdoby do kubłów na odpady biodegradowalne.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-04 20:10:11
Władek na skuterze: Jak to co ,spalić gaz drogi to trzeba palić czym sie da zeby podwyżki nie odczuć
2022-01-05 03:55:28
bolo 5064: Witam.Absolutnie nie polić.Pieknie łostrugać i narobić rogulek.Jak nóm tyn "Ład" tak poprawi żywot,że nas na mięseczko nie bedzie stać,to bedymy mieli czym miyszać gryskym,szulki,bryjym,ciyr. Pozdrawiam. PS. Szulki to po wiślańsku szwołki.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: