Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co to jest korytarz ratunkowy?

Korytarz ratunkowy czy też tunel ratunkowy to pas ruchu utworzony pomiędzy stojącymi w korku samochodami, dla pojazdów uprzywilejowanych czyli policji, straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego ale również służb autostradowych i lawet, żeby możliwie najszybciej udrożnić korek.

Jeśli dźwięk syren nadjeżdżającego pojazdu uprzywilejowanego budzi w tobie popłoch i nie do końca wiesz, jak zachować się w tej sytuacji, policjanci apelują - Widzisz i słyszysz policyjny radiowóz, karetkę, pojazd uprzywilejowany – pozwól możliwie szybko przejechać! Najprostszym sposobem jest utworzenie tak zwanego tunelu ratunkowego. Starajmy się jak najszybciej zjechać do lewej lub prawej krawędzi jezdni. Ułatwi to bezkolizyjny przejazd bez konieczności ciągłego hamowania przez kierowcę karetki lub innego pojazdu uprzywilejowanego.

Apelujemy by kierowcy z rozsądkiem zachowywali się na drodze. Nagłe hamowanie, zatrzymanie pojazdu w miejscu i tym samym tamowanie przejazdu nie należy do rzadkości. Nie mamy nawyków spokojnego, bezpiecznego zjechania na bok.

Jeśli będziesz uczestnikiem zatoru na drodze spowodowanego w wyniku wypadku, pamiętaj o zjechaniu możliwie blisko do krawędzi jezdni, w celu możliwości dotarcia jak najszybciej służbom ratowniczym na miejsce wypadku. Często liczy się każda chwila, aby uratować komuś życie! - Jeżeli jezdnia jest jednokierunkowa dwupasowa to będąc na lewym pasie należy dojechać, zbliżyć się maksymalnie do lewej strony. Jeżeli podczas zatoru jesteśmy na prawym pasie to zbliżamy się maksymalnie do prawej strony. – apelują mundurowi.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-25 10:23:38
krzysztof.nn: "korytarz ratunkowy" to takie specjalne procedury w prokuratorze dla członków rządzącej ekipy oraz rodzin i znajomych Królika, którzy popadają w konflikt z prawem - najbardziej spektakularny przykład skorzystania z takiego "korytarza ratunkowego" to przypadek Jarosława K., szarego posła i warszawskiego dewelopera, oskarżanego o oszustwa i łapówkarstwo - nawet się gościu nie musiał fatygować na przesłuchanie, sprawa w Polsce zamknięta
2019-10-25 12:04:39
john: Jeżeli miejscowy wjeżdża do tzw przykopy to możemy uznać że tworzy korytarz życia.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: