Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co dalej z oddziałem pediatrii? "Cały czas poszukujemy lekarzy"

Do końca marca zawieszone jest funkcjonowanie oddziału pediatrii w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Jak przyznaje dyrektor Czesław Płygawko, wznowienie jego działalności wciąż nie jest możliwe.

Pisaliśmy: Pediatria zawieszona, odwiedziny wstrzymane!

Problem polega na braku odpowiedniej liczby dyżurujących lekarzy. Cały czas ich poszukujemy, prowadzimy rozmowy, natomiast obecnie nie mamy podpisanej wystarczającej liczby umów, by móc przywrócić funkcjonowanie oddziału - przyznaje w rozmowie z naszym portalem. 

Dyrektor szpitala podkreśla jednak, że każde dziecko, które trafi do szpitala, otrzyma potrzebną pomoc. - Świadczenia udzielane w naszym oddziale pediatrycznym to niespełna 5% świadczeń udzielanych pacjentom w wieku do 18 lat. Zatem dla pozostałych 95% te świadczenia są udzielane i każde dziecko, które trafi do szpitala, otrzymuje pomoc. Te 5% pacjentów wymagających hospitalizacji, jeśli jest taka potrzeba, odwozimy do innej placówki - zaznacza Płygawko. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-02-05 12:27:35
1234567890: Widać, że w tym kraju dzieje sie coraz gorzej, trzeba ponownie zagłosować na pis zeby bylo lepiej;))))haaaa...
2023-02-05 13:20:05
perpetua: setki milionów dla Rydzyka, biskupów i kolesiów z partii są, także szpitale dla nich i dla ich dzieci, więc o co chodzi pyta władza?
2023-02-05 15:23:32
oxjas1: Prezydent charytatywnie zjezdzal na nartach zeby wspomoc dzieci ( co sie chwali) a minister Czarnek rozdaje miliony z podatkow Polakow - nie na szkoly, nie na niepelnosprawne i gluchonieme dzieci ale na wille kolesi. Jak ma byc dobrze w tym kraju.
2023-02-05 17:34:41
św. Patryk.: Nie ma co do tego wątpliwości — program" Willa Plus" to realizacja politycznego testamentu Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS ma już grubo ponad 70 lat i wie, że nawet jeśli utrzyma władzę po wyborach parlamentarnych na jesieni, to emerytura polityczna zbliża się wielkimi krokami. Prędzej czy później prawica straci władzę, a nowa ekipa — czy to Platforma, Lewica, Hołownia, PSL czy jakiś dziś jeszcze nieznany polityczny twór — wytnie wszystkich ludzi PiS z instytucji oraz spółek, gdzie wiodą dziś luksusowe i błogie życie na koszt podatników. Co wtedy? To właśnie pytanie stało u źródeł operacji, którą Kaczyński przeprowadza rękami oddanego mu ministra edukacji Przemysława Czarnka.
2023-02-05 17:34:54
św. Patryk.: Prezes PiS postanowił wyposażyć swych ludzi w trwały majątek, który pomoże im przetrwać chude lata, przegrupować siły i przygotować kontratak w celu odzyskania władzy. Najłatwiej przegrupować siły i przygotować kontrofensywę w spokojnych willach i okazałych apartamentach najdroższych dzielnic Warszawy, ewentualnie w uroczych domkach na prowincji, na skraju prywatnego lasu, z pluskającymi w prywatnych stawach rybami i ulami pełnymi prywatnych pszczół. Dlatego też zupełnie się nie dziwimy, że związane z PiS i Kościołem fundacje oraz stowarzyszenia masowo rzuciły się na Czarnkowe — sorry, państwowe — dotacje. W ten sposób dostały z ministerstwa edukacji miliony na zakup nieruchomości, które — zgodnie z decyzjami Czarnka — za 5-10 lat będą mogły sprzedać lub wykorzystać do robienia biznesu. Uwłaszczenie nomenklatury, dojenie państwa, prywata — przypominają się jak żywo słowa z arsenału Kaczyńskiego, gdy recenzował rządy SLD, Platformy i PSL.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: