Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co dalej z budynkiem "Fachu"?

W 2017 roku informowaliśmy o wyprowadzce firmy „Fach” z Cieszyna. Jak informował wówczas prezes spółki, warunki funkcjonowania na rynku cieszyńskim uniemożliwiały firmie kontynuowanie swojej działalności w nadolziańskim grodzie. Zgodnie z zapowiedziami firma wyprowadziła się z Cieszyna, pozostało tylko wspomnienie i budynek, który aktualnie jest wystawiony na sprzedaż.

Duże zainteresowanie w Cieszynie budzą dalsze losy dawnej siedziby firmy „Fach”. Budynek został wystawiony na sprzedaż, a sprawą zainteresowały się władze miasta. Zgodnie z informacjami, przekazanymi przez burmistrz miasta, Gabrielę Staszkiewicz, aktualnie nie wiadomo, jakie będą dalsze losy obiektu.

- Duże zainteresowanie wzbudziła informacja na temat budynku „Fachu” i powstania tam kolejnej galerii handlowej. Dostaliśmy taką informację od właścicieli terenu, przekazano nam, że planowana jest taka inwestycja. Dla nas ważna była opinia mieszkańców, czy faktycznie wszyscy są przeciw czy też są za. W wynikach ankiet głosy były podzielone po równo, dlatego też musimy zacząć rozmawiać, jakie są oczekiwania mieszkańców. Pojawiły się głosy, że pozwoli nam to zatrzymać na przykład klientów z Czech, którzy nie będą jeździć do Bielska. Z kolei mieszkańcy najbliższych terenów wskazują, że brakuje im miejsca do rekreacji, że brzegi Bobrówki mogły być wykorzystane w inny sposób. Skoro była to przestrzeń przemysłowa, wciąż mówimy o tym, że powinniśmy przynajmniej jakiś średni przemysł do Cieszyna sprowadzić, natomiast teren nie należy do miasta, więc to właściciel musi coś z nim zrobić – poinformowała Gabriela Staszkiewicz podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Cieszynie.

Jednocześnie władze miasta podkreślają, że nie mają zamiaru kupować tego terenu od firmy. Wciąż więc nie wiadomo, co stanie się budynkami zlokalizowanymi przy Bobrówce, jeżeli trafi się inwestor, który będzie chciał tam stworzyć galerię handlową, wszystko będzie zależało od zgodności z obowiązującymi przepisami planowanej inwestycji, czyli możliwości uzyskania wymaganych pozwoleń.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-08 09:51:46
doler: Jak by Pan prezes z szacunkiem traktował ludzi a nie jak bydlo to firma by pewnie działała... A tak poza tym to w Cieszynie potrzebna jest praca, firmy produkcyjne a nie kolejna galeria.
2019-09-08 11:56:52
donekT: GALERIA, czytaj ŚWIĄTYNIA KONSUMPCJONIZMU.
2019-09-08 15:59:00
LeonKowalski : Lepsza już świątynia konsumpcjonizmu niż świątynia obłudy,kłamstwa,złodziejstwa,czyli świątynia religijna
2019-09-08 16:06:28
donekT: Raczej na jedno wychodzi. LeonKowalski zadawałeś sobie pytanie, ile np. procent jest mięsa w mięsie??? Zatem kto tu oszukuje??? I to całkiem legalnie.
2019-09-08 16:23:45
LeonKowalski : Religia wykorzystuje strach większości ludzi przed śmiercią,obawą tym co będzie po śmierci,każe wierzyć w coś w czego nie ma w celu by mogło żyć i nic nie robić, i pasożytować na społeczeństwie określonej kasty ludzi tzw. duchowieństwo,oraz była i jest jednym ze sposobów sprawowania władzy i kontroli nad ludźmi.Całe szczęście że wraz z rozwojem technologii i oświaty ludzie myślą i zaczynają myśleć i nie wierzyć w bajki i mity.Chodź są też duże wyjątki,np.świat islamski...
2019-09-08 17:01:45
donekT: LeonKowalski, Twoje przekonania są płytkie i błędne. Choć w odniesieniu co do zakresu funkcji masz nieco racji.
2019-09-08 17:03:14
donekT: LeonKowalski, Znasz jakieś bezwyznaniowe społeczeństwo??? Jaką funkcję TU, NA ZIEMI, pełni religia? Czy pomiędzy RELIGIĄ a WYZNANIEM są jakieś różnice, zwłaszcza kiedy się zagłębimy, co znaczą te pojęcia, powszechnie stosowane zamiennie??? Na czym polega TRANSCENDENCJA i z czego wynika??? Z czym wiąże się sytuacja całkowitej eliminacji transcendencji??? Jak to TU, NA ZIEMI, przełożyłoby się na obowiązujące normy prawne, etyczne i moralne? Czy w przyrodzie, podobnie jak w funkcjonowaniu społeczeństwa tak nazywany "stan próżni" jest stały, czy raczej bezzwłocznie zostaje zastępowany czymś innym, co obserwujemy na przykładzie Republiki Czeskiej? Jakoś nie spotkałem się, aby wierzący swój WOLNY WYBÓR uzasadniali rzekomym strachem przed śmiercią, choć przyznaję, że na łożu śmierci miękną najtwardsi ATEIŚCI, np. Wojciech Jaruzelski. LeonKowalski kto zdaniem np. Erich'a Fromm'a obecnie pełni rolę kapłanów i dlaczego??? W końcu, czy człowiek, któremu pozostało niewiele życia, faktycznie może się czuć bezkarny??? Do czego prowadzi sytuacja, kiedy eliminujemy Transcendencję? Skąd wiesz, na jakiej podstawie, iż TRANSCENDENCJA, ISTOTA NAJWYŻSZA, nie istnieje?
2019-09-08 18:30:11
LeonKowalski : Poproszę o dowody istnienia Boga ? I tak jak mówiłem religia jest jednym ze sposobów sprawowania władzy i kontroli nad ludźmi ,zresztą np. patrząc najblizej,to co wyprawia i wyprawiał kościół katolicki niewiele wspólnego miał i ma z tym co głosi Pismo Święte,więc oni sami w to nie wierzą,za to dobrze i bogato se żyją. A Czesi jakoś nie są nieszczęśliwi że są ateistami.
2019-09-08 19:14:21
donekT: LeonKowalski, Chociażby DOWÓD Z RUCHU. Religia i wyznaniowość, oczywiście pomagają w sprawowaniu władzy, co nie oznacza, iż to stanowi ich cel. WPROST PRZECIWNIE, ograniczenie celu religii i wyznaniowości do sprawowania władzy to WYPACZENIE i dowodzi braku znajomości tematu. Religia i wyznaniowość wynikają z NATURALNYCH POTRZEB LUDZKICH i są obserwowane na CAŁYM świecie w ciągu CAŁEGO procesu dziejowego. Czymś innym jest natomiast kwestia prawdziwości religii i wyznaniowości. LeonKowalski Co powstało najpierw, Biblia, czy Kościół? Dwa, znasz na tyle Pismo Święte, aby wykazać, gdzie konkretna wspólnota wyznaniowa postępuje wbrew treści Pisma Świętego??? LeonKowalski, Gdy rozum śpi, budzą się demony a miejsce tradycyjnie pojmowanej religii i wyznaniowości zajmuje ZABOBON. Zdaje się, iż popularność ZABOBONU raczej dobrze nie świadczy o danej społeczności i dowodzi jej podatności na IRRACJONALNOŚĆ, a ta tendencja wydaje się z punktu widzenia wielu środowisk, zwłaszcza o charakterze świeckim, wysoce niepokojąca. Co do poczucia szczęścia to pojęcie jest szerokie i różnie definiowane, dla każdego szczęście może oznaczać zupełnie coś innego. Tymczasem, czy nie lepiej ŻYĆ ZARÓWNO W SZCZĘŚCIU I PRAWDZIE??? Zdaje się, iż zabobonom trudno nadać przymiot prawdy, a ten w Republice Czeskiej zyskuje popularność.
2019-09-08 20:08:39
LeonKowalski : donekT wg słownika PWN : "zabobon to ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu mocy nadprzyrodzonych, które mogą sprowadzić na kogoś nieszczęście lub ustrzec go przed nim" czyli tak czy siak odnosi też się do wiary w Boga czyli religia i wyznanie to zabobon.
2019-09-08 21:17:50
donekT: LeonKowalski, napisałeś cytat" czyli tak czy siak odnosi też się do wiary w Boga czyli religia i wyznanie to zabobon." koniec cytatu To już LeonKowalski sam sobie dopowiedziałeś, chciałbym wiedzieć na jakiej podstawie? Gdyby zabobon, religia i wyznaniowość stanowiły jedno, wówczas istniałoby jedno określenie. Zatem LeonKowalski zachowaj konsekwencję i sprawdź, co znaczy religia? Czy wg słownika PWN definicje są tożsame? Nie każde wyznanie odnosi się do Istoty Najwyższej, więcej nie każde wyznanie zakłada istnienie Istoty Najwyższej. W końcu nie każde wyznanie odnosi się do Prawdy. Utożsamienie wyznania z zabobonem z Twojej LeonKowalski strony jest błędne i stanowi o braku znajomości rzeczy.
2019-09-09 14:53:16
krzysztof.mm: "Wpada się w spiralę" - mówiła hejterka, pytana o kulisy działalności grupy. "Zaczyna się od czegoś dobrego, a później się to ciągnie, choć już tak dobre nie jest. Bo dostaje się za to pochwałę. Bo mąż awansuje. Bo sam wiceminister sprawiedliwości chwali." - tak sponsorowana i kierowana przez ludzi Ziobry/Kaczyńskiego hejterka Emila mówi o swej działalności +++ w nieco inną spiralę, błaznowatej biegunki przy klawiaturze, wpadł bronek/donek/saletra - arturek z Wiślicy, etatowy zamulacz tego portalu - zdecydowanie 1:0 dla Emilii, ta było nie było miała jakieś korzyści ze swego klikania - ten niewykluczone, że skończy u psychiatry - Leon, jakby co to uprzedzałem
2019-09-09 16:46:52
donekT: krzysztof-Q, A co Ty sobą od kilku lat, chociażby na tym portalu, swoją postawą "reprezentujesz"? krzysztof-Q, Raczysz przypomnieć, jakie miałeś zdanie, odnośnie do ruchu samochodów na cieszyńskim rynku? Zdaje się, iż podobne jak ów biskup. krzysztof-Q, co Cię z nim łączy? krzysztof-Q, zaproponuj swoim idolom, żeby zapoznali się z wypowiedziami, chociażby na tym portalu, jaki elektorat ich wspiera i co sobą reprezentuje. Jak zostało napisane, każdy pasterz przenika zapachem swych owiec. Romuald Saletra pozdrawia:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: