Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cisy z Cisownicy


W Szczyrku cisa nie uświadczysz. Jak miasto długie i szerokie nie rośnie w nim żaden cis. Jednak niebawem się to zmieni. Do Ogrodu Reformacji trafiło właśnie 20 cisów. Prosto z Cisownicy.


Ogród Reformacji w Szczyrku rozrasta się. Tym razem zasadzono tam 20 nowych drzw – cisów. Przywieźli je ze sobą parafianie z Cisownicy. To pierwsze cisy w tym mieście. - Nie mamy w całym mieście Szczyrk cisów. Drzew tych używano do budowy świątyń, co więcej według ludowych historii to zostały one wycięte na prośbę Kazimierza Wielkiego, któremu doniesiono niesłusznie, że pospólstwo z owoców cisu robi sobie tajemne "mikstury" antykoncepcyjne – mówi ks. Jan Byrt, dodając że cieszy się tym, że Ogród Reformacji wzbogacił się o nowy rodzaj drzew.

Od roku ogród reformacji się rozrasta. - Ogród Reformacji przekroczył 3000 drzew. To wielka sprawa. My odejdziemy, ale te drzewa będą rosnąć. I służyć światu. Mamy w Ogrodzie Reformacji jodły, świerki, buki, buki czerwone , brzozy, modrzewie, lipy, drzewko japońskie  i jabłonie, a teraz dodatkowo cisy prosto z Cisownicy – dodaje ks. Jan Byrt.

Kto chce może jeszcze posadzić w niezwykłym ogrodzie drzewo. Ksiądz Jan Byrt  czeka jeszcze 30 dni.

KOD
 

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: