Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ciężki wybór cieszyniaków

Siłownia pod chmurką, plac zabaw, ławeczka, nowy pociąg, mobilne boisko, odgruzowanie cieszyńskich podziemi... aż 25 projektów walczy o głosy mieszkańców i o pieniądze z budżetu obywatelskiego. Ruszyło głosowanie!

Od 12 do 26 października mieszkańcy Cieszyna mogą oddawać głosy na wybrany przez siebie projekt, dysponując 10 punktami. Do wyboru jest 25 projektów, w tym m.in. te proponujące utworzenie siłowni, placów zabaw dla dzieci, ale i mniej typowe, jak ławeczka dla Hospicjum, grób dzieci utraconych, ciuchcia dla dzieci, wiaty przystankowe, tor do Disc Golfa, drzwi dla Kina Piast, mobilne boisko do piłki nożnej ulicznej, wytyczenie ścieżki rowerowej, utworzenie Cieszyńskiej osi czasu, wytyczenie ciągu dla pieszych, ogrody seniora, Street Workout Arena Cieszyn, odgruzowanie podziemnego korytarza na ul. Przykopa, Ośrodek adopcji zwierząt ADGERIS czy kwietniki, a nawet stoły piknikowe.

Głosowanie na projekty będzie się odbywać na różne sposoby. Oprócz formy tradycyjnej Urząd Miejski przygotował drogę elektroniczną. – Głosować będzie można na kartach do głosowania dostępnych w Punkcie Obsługi Klienta oraz na stronie internetowej www.um.cieszyn.pl i w „Wiadomościach Ratuszowych”, wydanie z dnia 9 października 2015 roku. Trzeba podkreślić, że głosowanie na innej karcie niż określona we wzorze będzie nieważne. Wprowadziliśmy także głosowanie elektroniczne. Odpowiedni formularz do głosowania będzie dostępny na stronie internetowej www.um.cieszyn.pl – poinformował Ryszard Macura, burmistrz Cieszyna.

Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek, 12 października wraz z otwarciem przy ulicy Skrajnej Mini Strefa Sportu i Rekreacji, która powstała w ramach pierwszego w historii budżetu obywatelskiego w Cieszynie. - Prace pochłonęły ok. 290 tysięcy złotych. Plac zabaw dla dzieci od roku do 12 lat już teraz cieszy się ogromną popularnością. Przy ulicy Skrajnej powstały między innymi mini boisko do piłki nożnej i piłki plażowej, plac zabaw dla dzieci, miejsce do wypoczynku, ponadto teren został obsadzony zielenią – informuje UM Cieszyn.

– Budżet obywatelski to świetne rozwiązanie, bo promuje inicjatywy oddolne, obywatelskie. Podpisuję się pod nim dwoma rękami i polecam głosowanie na przyszłoroczne projekty. Tak właśnie, dzięki pomysłowi naszych mieszkańców, zrodziła się idea budowy placu zabaw. My, jako spółdzielnia, byliśmy kibicami tego projektu oraz pomagaliśmy załatwić niektóre sprawy – przyznał Zbigniew Cichomski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Piastowskie.

Link do głosowania: http://ankiety-cieszyn.sx.pl/budzet2016

Pisaliśmy: Budżet obywatelski- trwa nabór!

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-14 17:46:58
pumex.z: Wszystko po kolei. Zacząć od placu zabaw. dzieci tak szybko rosną. Potem siłownia pod chmurką, żeby i starzy mogli pokicać. Przecież muszą zachować kondycje do późnych lat. Jedni po to, żeby do emerytury dotrwać a inni, żeby młodych móc utrzymywać. A Potem jak Bóg da. A jak nie da to Cieszynianie się sami postarają. <br />W starym nie ma się co grzebać. Po co do przeszłości wracać. Żyjemy tu i teraz.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: