Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne ma nowy zarząd

Członkowie Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, które w zeszłym roku obchodziło zacny jubileusz 85-lecia istnienia, spotkali się w Domu Narodowym w Cieszynie na walnym zebraniu. Tym razem było to zebranie sprawozdawczo-wyborcze.

Marcin Wieczorek, prezes stowarzyszenia  przedstawił sprawozdanie zarządu za okres od września 2015 do czerwca 2016. Znalazło się w nim między innymi podsumowanie działalności artystycznej CTF-u w minionym roku, a także informacje o współpracy stowarzyszenia z innymi towarzystwami fotograficznymi w kraju i za granicą.  - Chciałbym podziękować wszystkim członkom CTF-u za współpracę i zaangażowanie w trakcie poprzedniej kadencji zarządu. Cele, które obecny zarząd postawił sobie na samym początku, w większości zostały zrealizowane, a to może tylko cieszyć. Nasze stowarzyszenie rozwija się, przyjmuje nowych członków, a i nasze cotygodniowe spotkania zyskały mocno na atrakcyjności. Oczywiście najtrudniejszym zadaniem było przygotowanie jubileuszu 85-lecia, co z powodu ograniczonych środków finansowych było zadaniem dość trudnym, ale i tutaj wyszliśmy obronną ręką. W dużej mierze dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszego skarbnika Piotra Brody, za co bardzo chciałbym mu podziękować - powiedział Marcin Wieczorek. - Jednocześnie chciałbym też poinformować, że z powodu wielu obowiązków zawodowych i nie tylko, które obecnie mocno ograniczają moje zasoby czasowe, postanowiłem zrezygnować z funkcji prezesa zarządu CTF-u. W pewnym momencie niektóre rzeczy mogą zacząć kolidować z obowiązkami prezesa, dlatego lepiej, żeby tę funkcję przejął ktoś inny. A że dzisiejsze walne jest zebraniem wyborczym, mamy ku temu doskonałą okazję.

Po odczytaniu sprawozdań i głosowaniu nad ich przyjęciem odbył się najważniejszy punkt programu zebrania - wybory do zarządu i komisji rewizyjnej. Nowym prezesem CTF-u został Michał Kuzyk, wiceprezesem - Czesław Biernat, skarbnikiem - Dariusz Dziadek, sekretarzem - Renata Zięba oraz członkiem zarządu - Marcin Wieczorek. Z kolei skład nowej komisji rewizyjnej przedstawia się następująco: Jerzy Pustelnik (przewodniczący), Jacek Góralik i Marcin Górski.

- Jako nowo wybrany prezes Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego przyrzekam, że postaram się godnie reprezentować stowarzyszenie na arenie międzynarodowej i w środowisku fotograficznym oraz zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby podnieść i tak już wysoki prestiż naszej organizacji. Nie jest to łatwe zadanie dla jednego z najnowszych członków, ale postaram się przekuć tę moją świeżość w atut. Chciałbym bardzo przenieść moją twórczą moc i chęć działania na wszystkich, którzy czują się częścią CTF-u, ale także i na tych, którzy CTF odstawili ostatnio na boczny tor. Proszę wszystkich członków CTF-u o wsparcie - bez was nic się nie uda. Proszę też o radę mędrców o siwym włosie, którzy przeżyli niejedno i wymyślili już dawno to, co mi jeszcze do głowy nie wpadło. Wszyscy mamy do uniesienia ogromne brzemię w postaci wielkiego dorobku, jakim szczyci się Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne. Musimy dbać o jego pamięć, ale także dokładać kolejne rozdziały do jego historii - mówi Michał Kuzyk.

Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne liczy obecnie 21 członków zwyczajnych, 5 honorowych i 2 wspierających. Zaprasza w swoje szeregi wszystkich pasjonatów fotografii - zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Otwarte spotkania stowarzyszenia odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.00 w sali 28 w Domu Narodowym w Cieszynie.


(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl/mat. pras.
dodał: CR

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-06-23 12:48:06
Przepierón: Wyglądają jakby byli bezradni i nie mieli żadnego pomysłu.
2016-06-23 13:59:45
cieszyniok: Towarzystwo fotograficzne fotke chociaż powinno mieć wzorową a tu jak za komuny :)
2016-07-04 14:21:40
Margen: Towarzystwo leśnych dziadków,wzajemnej art.adoracji i ziewaniaaaa :D
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: