Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńskie spacery sukcesem

Wakacje się już zakończyły, nadszedł więc czas na podsumowania. Większość miejscowości na Śląsku Cieszyńskim zdecydowała się na wprowadzenie dodatkowych atrakcji skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Podjęto także działania mające na celu promowanie lokalnych atrakcji i przyciągnięcie turystów. Taka inicjatywa pojawiła się między innymi w Cieszynie i zgodnie z podsumowaniem władz miasta przyniosła zamierzone efekty.

Jedną z atrakcji tegorocznych wakacji były prowadzone w każdy weekend „Wakacyjne spacery z Zamkiem Cieszyn”. Od lipca aż do ostatniego dnia sierpnia, wszyscy zainteresowani mieli szansę nieodpłatnie zwiedzić ciekawe miejsca z przewodnikiem. W każdą sobotę spacer prowadzony był inną trasą i przedstawiane były odpowiednie, dostosowane do tematyki, miejsca.

- Spacery okazały się sukcesem. Za każdym razem w wydarzeniu brało udział 50-60 osób. Spacery skierowane były zarówno do mieszkańców, jak i turystów. Staramy się promować region, głównie jednak nasze działania są nastawione na przyciągnięcie turystów z województwa śląskiego, bo to mieszkańcy innych części naszego województwa stanowią największą grupę, odwiedzającą Cieszyn – wyjaśniała burmistrz miasta Gabriela Staszkiewicz, podczas sierpniowej konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Cieszynie.

Podczas spacerów można było zwiedzić między innymi historyczne miejsca Cieszyna, poznać architekturę sakralną, przyjrzeć się lokalnym ptakom, zaznajomić się ze szlakiem dizajnu, czy też zwiedzić miejsca w Cieszynie związane na przykład ze średniowieczem, historycznymi władcami miasta, czy stylem modernistycznym.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: