Cieszyńskie pomniki przyrody plastycznie

Rozstrzygnięto kolejny konkurs przyrodniczo plastyczny pod hasłem ''Poznajemy pomniki Przyrody''. Tym razem w bitwie na kredki, farby i inne materiały plastyczne stanęli uczniowie szkół podstawowych z Cieszyna. Nagrody i dyplomy laureaci odebrali 15 maja w cieszyńskim Ratuszu, a najlepsze nagrodzone prace w czerwcu oglądać będzie można w Bibliotece Miejskiej.

- Jest to przede wszystkim szerzenie wiedzy o swoim mieście, i to o to chodzi w tych konkursach. A jednym z elementów ważnych i cennych w mieście, choć być może to jest mój punkt widzenia, jest przyroda, to, co jest naturalne. A drzewa to największe organizmy roślinne na Ziemi, więc warto je oglądać, warto je poznawać. I może nie chodzi o zobaczenie tego konkretnego pomnika przyrody, który dzieci narysowały, ale o samo wyjście w teren. Żeby narysować konkretny pomnik przyrody to dzieci musiały wyjść w teren, zobaczyć go w rzeczywistości, mam nadzieję, że to nie jest rysowane ze zdjęcia. Więc siłą rzeczy to jest oderwanie się od pomieszczeń, od urządzeń elektronicznych i poznanie tego, co jest w rzeczywistości, tego, co żyje – powiedział portalowi ox.pl Naczelnik Wydziału ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Cieszynie Aleksander Dorda.

Laureaci, oprócz dyplomów otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez organizatora konkursu – Komisję Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie, Nadleśnictwo Ustroń i Urząd Miejski. Sądząc po zainteresowaniu, z jakim przeglądali otrzymane publikacje dotyczące przyrody i krajoznawstwa chętnie będą poszerzać swą wiedzę w tej tematyce. Zresztą o ich zainteresowaniach świadczy też fakt, że spotkanie w Ratuszu stało się także okazją do wręczenia przez przewodniczącego KOP PTTK Jana Machałę odznak „Tropiciel Przyrody” uczniom, którzy oprócz uczestnictwa w konkursie przyrodniczo-plastycznym zbierali również punkty do tych odznak.

Wyniki konkursu: ZOBACZ

(indi)


źródło: ox
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją