Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyński UTW zachęca do ćwiczeń on-line

O tym, jak ważny jest ruch, zwłaszcza w czasie pandemicznej stagnacji, pisaliśmy już wielokrotnie. W związku z koniecznością aktywizacji najstarszej grupy wiekowej cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku rusza z akcją „Funkcjonalny trening zdrowotny osób w średnim i starszym wieku”.

Akcja „Funkcjonalny trening zdrowotny osób w średnim i starszym wieku” to wspólne dzieło Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach w cieszyńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Seniorzy ćwiczyć będą zdalnie, jednak pod czujnym okiem specjalisty — mogą Państwo wziąć udział w ćwiczeniach poprowadzonych na żywo. Dostaniecie link, według którego będzie można się zalogować i brać udział w zajęciach. Link będzie dostępny na stronie internetowej. Natomiast w czwartki emitowane będą na naszej stronie internetowej, w dziale Senior aktywny fizycznie, filmiki z ćwiczeniami. Możecie w ten sposób ćwiczyć o dowolnej wybranej przez siebie porze. Co tydzień możemy oczekiwać nowego zestawu ćwiczeń – wyjaśnia zarząd cUTW.

Aktywność jest dla seniorów bardzo ważna, zwłaszcza w czasie, gdy możliwość wyjścia i uczestniczenia w wydarzeniach, które zmuszają do aktywności, są ograniczone — Kochani nie możemy pozwolić sobie na przerwanie naszej edukacji i aktywności. Musimy pozostać aktywnym i kreatywnym bez wychodzenia z domu. Pamiętajmy o haśle „SENIOR AKTYWNY FIZYCZNIE”, Jeśli jesteś aktywny, masz dystans do siebie, lubisz ćwiczyć, chcesz zachęcić swoich znajomych do aktywnego trybu życia, weź udział w tym projekcie. We wtorki i czwartki bądź z nami! – mówi Lucyna Bałandziuk prezes cUTW.

Pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek 16 marca. Więcej informacji na stronie cUTW.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: