Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyński UTW z medalami

Końcem maja 2019 roku odbyła się 11. edycja Międzynarodowej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”. W zmaganiach sportowych wzięła również udział reprezentacja cieszyńskiego UTW, która przywiozła do Cieszyna łącznie dwa medale.

W 11. edycji olimpiady sportowej UTW wzięło udział ponad 1100 osób. Reprezentacje przywoziły z sobą znajomych i kibiców. Oprócz zmagań sportowych, seniorzy przede wszystkim spędzali wspólnie czas i dobrze się bawili. Cieszyńscy sportowcy rywalizowali nie tylko z innymi uniwersytetami z Polski, ale również z przedstawicielami organizacji tego typu na Ukrainie i w Austrii.

Z cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Łazy odwiedziło łącznie 30 osób, 17 z nich brało udział w zawodach. Cieszyniacy konkurowali w dyscyplinach takich jak: biegi, ływanie, łucznictwo, strzelanie z karabinka, pchnięcie kulą, tenis stołowy, boule, brydż i szachy. Aleksandra Brychcy (łucznictwo) i Zdzisław Szopa (pływanie) powiększyli dorobek cUTW, przywożąc po brązowym medalu.

- Kolejna olimpiada w Łazach zakończyła się zdobyciem medali. Nasza reprezentacja spędziła czas konstruktywnie i przyjemnie. Wraz z nami pojechał naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie, Cezary Cienciała. Seniorzy bawili się bardzo dobrze, z pewnością było to niezapomniane przeżycie. Dla Uniwersytetu olimpiada to doskonała okazja, żeby pokazać, że oprócz rozwoju intelektualnego, promujemy również aktywność fizyczną – wyjaśniła Lucyna Bałandziuk, Prezes cUTW.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: