Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyński UTW obradował

W czwartek (28 marca 2019) w Sali konferencyjnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyło się walne zebranie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Cieszynie. W trakcie trwania wydarzenia przedstawiono między innymi dorobek uniwersytetu, odczytano sprawozdanie z działalności oraz podjęto uchwały, związane z nadchodzącymi w tym roku wydarzeniami.

Wydarzenie rozpoczęło się od oficjalnej przemowy Starosty Cieszyńskiego Mieczysława Szczurka oraz przywitania zaproszonych gości. Następnie głos zabrał prodziekan z Uniwersytetu Śląskiego i członek rady programowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Bogusław Dziadzia, który potwierdził, że nawet w obliczu reorganizacji na Uniwersytecie Śląskim, zawsze w jego murach znajdzie się miejsce dla seniorów.

Po oficjalnym rozpoczęciu obrad i wyborze prezydium (po raz kolejny przewodniczącą spotkania została Teresa Wałga), przyszedł czas na oficjalne sprawozdanie, które przygotowała Lucyna Bałandziuk – prezes cUTW – aktualnie mamy 349 słuchaczy, w tym 2 członków wspierających (osoby przed 55 rokiem życia – przyp. Red.), ponadto mamy w swoich szeregach 5 członków honorowych. Kobiety stanowią ok. 82% wszystkich słuchaczy, mamy jednak 64 mężczyzn, co daje 18%. Członkami cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku są głównie mieszkańcy Cieszyna, ale mamy również słuchaczy z innych części powiatu cieszyńskiego, czy nawet z Bielska – wyjaśniała Lucyna Bałandziuk w sprawozdaniu.

Całość sprawozdania była na tyle obszerna, że przytoczono tylko jego fragmenty. Wszyscy zainteresowani mieli szansę jednak zapoznać się z jego pełną treścią, podczas dyżurów zarządu cUTW. Duży akcent położono na cieszące się dużą popularnością wykłady, prelekcje i warsztaty. Przytoczono również ogromny sukces konferencji dotyczącej zdrowia seniorów, jaka została przez cUTW zorganizowana początkiem marca 2019 roku. Gratulowano również osiągnięć sportowych.

Lucyna Bałandziuk podziękowała również zaproszonym gościom za przybycie, a członkom zarządu za trud, który włożyli w aktywizowanie seniorów i organizację wielu wydarzeń. Sama prezes również została doceniona, odebrała z rąk członków zarządu kwiaty i podziękowania.
Podjęto również uchwałę, dotyczącą przeprowadzenia uroczystych obchodów 15-lecia cieszyńskiego uniwersytetu. Na ten temat więcej informacji wkrótce.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: