Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyński magistrat o śmiertelnym wypadku

Dziś (14.02) informowaliśmy o śmierci mężczyzny, który pracował przy remoncie kanalizacji ul. Frysztackiej. Został on przysypany ziemią i, po przeprowadzeniu akcji ratowniczej, zmarł w nocy w cieszyńskim szpitalu. Urząd Miejski wystosował właśnie specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Szerzej o sprawie pisaliśmy tutaj:

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia Urzędu Miejskiego w Cieszynie:

13 lutego ok. godz. 12.40 w ramach prowadzonej inwestycji przez Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Frysztackiej i Chemików w Cieszynie” doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W szpitalu zmarł pracownik firmy Ekobud S.J., która realizuje prace zlecone przez ZGK.

Jak informuje Marek Gałosz – współwłaściciel firmy Ekobud – do wypadku doszło w zabezpieczonym wykopie. Na pracownika osunęła się ziemia spod szalunku. Natychmiast podjęto akcję ratowniczą. W chwili przyjazdu na miejsce służb ratowniczych pracownik był przytomny. Niestety około północy zmarł w szpitalu.

W trakcie trwania akcji ratowniczej na miejscu zdarzenia poza służbami ratunkowymi obecni byli przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, pracownicy ZGK w Cieszynie Sp. z o.o. w tym inspektor nadzoru Sylwia Rymorz. Do wypadku doszło w zabezpieczonym miejscu prac. Na miejscu zdarzenia był kierownik robót. Prace prowadzone były zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Roboty w rejonie wypadku zostały wstrzymane.

Na bieżąco o zdarzeniu informowani są: Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz a także wiceburmistrz Przemysław Major. Generalny wykonawca na bieżąco współpracuje z organami prowadzącymi postępowanie wyjaśniające.

W obliczu tej tragedii, w imieniu władz Cieszyna, ZGK w Cieszynie Sp. z o.o. oraz Wykonawcy robót składamy wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim zmarłego Pracownika.

KR/UM Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-14 13:27:34
tom lem: Co to ma być, za miszmasz, to "Oświadczenia Urzędu Miejskiego w Cieszynie" ni to kondolencje, których najlepszym wyrazem jest milczenie, ni to usprawiedliwienie współpracującej firmy publicznej ( miejskiej ) z prywatną - istny kogelmogel. Komu zależy na urobieniu opinii, przed zbadaniem zdarzenia przez prokuraturę, z pewnością ofiara już się nie wypowie, kto ją zachęcił do wejścia do własnego "grobu".
2020-02-14 14:04:18
greg: Ma być tanio i szybko, a że czasem nie wyjdzie? Wyrazy współczucia rodzinie.
2020-02-14 14:16:38
tom lem: ...coś tu śmierdzi i to bynajmniej nie tylko "tanio i szybko" jest powodem tego smrodu. Jak jest możliwe( ? )"..w zabezpieczonym wykopie. Na pracownika osunęła się ziemia spod szalunku" to tylko poeta tworzący takie oświadczenie wie. Rodzina miejmy nadzieję doczeka się rzetelnego zbadania całego zajścia, nie zaś umorzenia, w myśl zasady - winny był bezpośrednio poszkodowany, któremu nawet "obrońca z urzędu" nie pomoże, przed oskarżeniami żyjących, którzy bronią własnej skóry.
2020-02-14 17:04:24
donekT: Winny się tłumaczy, jak przedstawia stare przysłowie... Wyrazy współczucia rodzinie.
2020-02-14 19:54:31
krzysztofmn: pisiackie hieny wyszły na żer
2020-02-14 20:28:25
tom lem: ... czyżby tobie krzysio + nie "żer" a żal doopę ściskał, bo się okazuje, że odpowiedzialność za śmierć człowieka, może dotknąć i ciebie - stąd te ni przypiął ni przyłatał, oświadczenia Urzędu Miasta - skądinąd oświadczenie wydaje konstatuje, jakby prokuratura badająca wypadek była niepotrzebna?
2020-02-15 06:24:08
krzysztofmn: zwyczaj żerowania na grobach wprowadzali i utrwalali w PiS Kaczyński z Macierewiczem - jak było do przewidzenia znalazł najbardziej gorliwych kontynuatorów wśród pisiackiego szlamu dennego
2020-02-15 08:45:06
tom lem: ... jak się tu nie zgodzić z kontynuacją krzysia+, dzień po katastrofie, wybiera własną przyszłość i mimo braku kompetencji wydaję oświadczenie;-)
2020-02-15 23:27:37
daniel3ttt: Ktoś tu się mija z prawdą. Do wypadku doszło w zabezpieczonym wykopie. Wygląda jednak na to że wykop był zabezpieczony ale ziemia nad nim już nie tak jak być powinno. Z relacji osób które były tego dnia na miejscu możemy dowiedzieć się że prace były kontynuowane już 2 godz. po wypadku. Krążące w sieci zdjęcie pokazuje, jak bardzo wygląd miejsca po tragedii odbiega od stanu faktycznego w dniu wypadku.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: