Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyński: ewakuacja dwóch placówek

Osoby odpowiedzialne za alarmy bombowe w lokalnych szkołach i przedszkolach nie odpuszczają. Dziś (02.10) strażacy otrzymali wezwanie do zabezpieczenia terenu w aż dwóch placówkach w powiecie cieszyńskim.

Pierwszą ewakuaowaną szkołą był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Istebnej. Strażacy wyruszyli na miejsce przed 13 - Zgodnie z treścią otrzymanego maila, na terenie placówki miał zostać umieszczony ładunek gazowy - wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Następnie o otrzymaniu podobnego maila poinformowała Szkoła Muzyczna w Cieszynie. Strażacy na miejsce wyruszyli o 13:07. W placówce miał zostać umieszczony ładunek biologiczny.

Wszystko wskazuje na to, że to kolejny fałszywy alarm, standardowe procedury jednak nakazują podjęcie odpowiednich działań, takich jak ewakuacja placówki i sprawdzenie terenu.

Podobne -emaile, nadsyłane do szkół i przedszkoli to w ostatnim czasie prawdziwa plaga. Informacje o podłożonym niebezpiecznym ładunku otrzymało już kilka placówek z powiatu cieszyńskiego oraz powiatów ościennych. Do tej pory, na szczęście wszystkie wiadomościi okazały się fałyszywe.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-02 15:53:52
: System inwigilacyjny "Pegasus" w rękach PiS obsługuje jedynie zlecenia na opozycję przesyłane z siedziby Biura Politycznego KC na Nowogrodzkiej
2020-10-02 15:57:49
psychiatra: Lecz się!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: