Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńska Piwna Mila

Bieg po piwo przyciągnął na teren cieszyńskiego Browaru wielu sympatyków tego trunku. W wydarzeniu tym wzięło udział blisko 80 uczestników.

W ramach tegorocznej edycji Cieszyńskiej Jesieni Piwnej wczoraj (04.09) odbył się bieg Piwna Mila. Zawodnicy muszą pokonać wzniesienia, bo bieg odbywa się na terenie Browaru. W międzyczasie muszą pić piwo. Nie będzie to łatwe wyzwanie - podkreślał Wojciech Błachowicz kustosz muzeum Browaru Zamkowego Cieszyn.

Zadanie faktycznie do łatwych nie należało. Słońce, zmęczenie, trasa z górki i pod górkę, a do tego piwo to mieszanka wybuchowa. Niektórym zawodnikom organizm odmawiał posłuszeństwa, ale najwytrwalsi dobiegli do mety. Uczestnicy zostali podzieleni na kilka grup, a także na dwie kategorie: kobiety i mężczyźni. Trasa składała się z 4 etapów po 400 m. Uczestnik musiał wypić 0,3 l piwa, przebiec 400 m i tak 4 razy.

Na zwycięzców czekało oczywiście piwo: 1. miejsce - 100 sztuk piwa, 2. miejsce - 60 sztuk piwa, 3. miejsce - 30 sztuk piwa. Musimy przyznać subiektywnie, że bardzo nam się podobały te zawody - uczestnicy też tak twierdzą. Dlatego za rok powtórka! Szykujcie formę! - tak Cieszyńską Milę Piwną komentuje Browar Zamkowy.

Tutaj wyniki: Wyniki  

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: