Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

''Cieszyńska Masa Krytyczna

Od 16 do 22 września w całej Europie obchodzony jest Tydzień Zrównoważonego Transportu i Dzień bez Samochodu. W tych dniach w wielu miastach odbywają się akcje artystyczne – happeningi i warsztaty.

22 września (czwartek) o godzinie 17.30 wystartuje "Cieszyńska Masa Krytyczna", czyli spontaniczne spotkanie dużej grupy ludzi, którzy wspólnie przejadą ulicami miasta. - Masa jedzie bez względu na pogodę – zapewniają organizatorzy - Stowarzyszenie Serfenta, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM w Cieszynie, Turystyczny Klub Kolarski Ondraszek oraz Freestyle City Volunteer. 

Europejski Dzień bez Samochodu "zaowocuje" atrakcjami. W programie między innymi FREESTYLE’OWY AUTOBUS – happeningi, akcje artystyczne, warsztaty - na przystankach i w autobusach miejskich oraz  CIESZYŃSKA MASA KRYTYCZNA „Rowerem pod prąd-LEGALNIE!” - przejazd ulicami miasta. Start:  Rynek godz. 17.30.

Kampania Dzień bez Samochodu obchodzony jest przez europejskie miasta od 1998 roku i propaguje przyjazne środowisku rozwiązania w transporcie – komunikację zbiorową, powstawanie dróg rowerowych, stosowanie proekologicznych paliw.  

- W przyszły czwartek (22 września - przyp. red.) od godziny 13.00-15.00 wolontariusze będą przeprowadzali różnego rodzaju happeningi, miejscem działań będą zarówno przejścia dla pieszych, jak i autobusy. Oprócz tego o godzinie. 17.30 z cieszyńskiego Rynku wyruszy Masa Krytyczna. Mamy nadzieję, że do wspólnego przejazdu przyłączy się, jak najwięcej rowerzystów i wspólnie przemierzymy Cieszyn – zachęca Anna Falkiewicz  ze Stowarzyszenia Serfenta - Zapraszamy wszystkich, do zobaczenie na Rynku! 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: