Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyńska biblioteka daje szansę uniknięcia kary.

W tym roku akcja była już prowadzona w maju oraz 27 września, w drugim dniu imprezy „Skarby z cieszyńskiej trówły" ,kiedy był dzień otwarty biblioteki. Teraz amnestia potrwa od 20 do 31 października. Obejmuje również trzy filie. - Chcemy w ten sposób odzyskać cenne książki z naszego księgozbioru. Najwięcej brakuje pozycji popularnonaukowych, które wypożycza często młodzież szkolna i studenci. Niektórzy czytelnicy nie mogą się już doczekać, kiedy znowu będzie amnestia - przyznaje Renata Soha z wypożyczalni Biblioteki Miejskiej. W jej księgozbiorze znajduje się około 128 tyś. książek. Jednak 4-5 proc. czynnego księgozbioru czytelnicy trzymają dłużej niż można. Regulaminowa kara wynosi 10 gr za dzień spóźnienia. - Jeśli ktoś przetrzyma książkę na przykład o rok za długo, powinien zapłacić ponad 36 zł. W przypadku zagubienia należ pokryć koszt zakupu nowej. Można też samemu kupić albo prznieść inne, wartościowe pozycje - dodaje R. Soha.
Codziennie siedzibę cieszyńskiej biblioteki odwiedza ponad 300 czytelników. Obecnie w ich rękach znajduje się blisko 9,5 tys. wypożyczonych książek. Większość środków na zakup nowych pozycji Bibliotece Miejskiej przekazuje Starostwo Powiatowe, bowiem od kilku lat pełni ona również rolę Biblioteki
Powiatowej. Mimo to, w porównaniu z innymi placówkami w naszym regionie, ma najniższy wskaźnik zakupu nowości w stosunku do liczby czytelników.
źródło: gzc
dodał: D.D.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: