Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszynianin pojedzie w Rajdzie Dakar!

ORLEN Team podał skład na nadchodzący Rajd Dakar, a w nim nie brakuje Adama Tomiczka, dla którego będzie to już trzeci udział w tym wyścigu. Na jakim motocyklu będzie się ścigał? I jaki cel sobie wyznaczył?

Trasa ostatnich jedenastu edycji Rajdu Dakar przebiegała przez Amerykę Południową, ale od 2020 roku czeka nas zmiana lokalizacji, gdyż zmagania będą przebiegać w Arabii Saudyjskiej. Początek legendarnego rajdu zaplanowano na 5 stycznia, a w składzie ORLEN Teamu nie brakuje Adam Tomiczka.

Dla cieszynianina będzie to już trzeci udział w Rajdzie Dakar. Motocyklista debiutował w nim przed dwoma laty, ale wówczas musiał odstąpić ze ścigania z powodu choroby. W tegorocznej edycji spełnił dwa cele. Jednym z nich było ukończenie wyścigu z metą w Limie, a drugim uplasowanie się w czołowej "20".

- W ubiegłym edycji byłem 16., teraz chcę być nawet wyżej. Stawka motocykli jest jednak bardzo wyrównana. Pierwsza dwudziestka to absolutny światowy top. Każde miejsce lepsze, niż 20., uznam zatem za sukces – przyznał Tomiczek na dzisiejszej konferencji ORLEN Teamu. Dodajmy także, iż cieszynianin będzie się ścigał na motocyklu innej marki niż miało to miejsce w ostatniej edycji rajdu – zamiast KTM-ów motocykliści ORLEN Teamu będą używać marki Husqvarna FR 450 Rally Replica.

Skład ORLEN Teamu podczas 42. Rajdu Dakar:

  • Jakub Przygoński oraz Timo Gottschalk
  • Adam Tomiczek
  • Maciej Giemza
  • Martin Prokop oraz Viktor Chytka
  • Kamil Wiśniewski

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: