Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rada Miejska to taka gra, że na końcu wniosek musi zostać przyjęty

Gary Lineker, mój piłkarki idol czasów młodości, mawiał, że ''piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy''. Dobry bon mot ma to do siebie, że można go kreatywnie przeformułować. Rada Miejska w Cieszynie to taki organ, który może dowolnie głosować zgodnie z poglądami 21 radnych, na końcu jednak i tak wniosek musi zostać przyjęty.

Zapewne domyślają się Państwo, że chodzi o nową kładkę nad Olzą, o której już niemal rok debatują cieszyńscy radni. Projekt budowy kładki w Cieszynie na rzecze Olzie, która miałaby powstać pomiędzy mostem Wolności i Przyjaźni na sesji Rady Miasta pojawił się w lutym 2013 roku. Most, dzięki możliwości otrzymania dotacji unijnej, miał kosztować polską stronę około 300 tysięcy złotych. Koncepcja budowy kładki – w ocenie burmistrza Mieczysława Szczurka - dopełniała projekt rewitalizacji cieszyńskiej Wenecji. Pomysł upadł ze względu na brak finansowania.

Sprawa – jak bumerang – wróciła na listopadowej sesji cieszyńskiej Rady Miejskiej. Radni odrzucili wówczas pomysł budowy kładki. Powodem były pieniądze. Jesteśmy w sytuacji, w której – w ocenie większości rady - nie stać nas na taką inwestycję, a w tej chwili nie mamy szans na dodatkowe finansowanie.

Teraz dwóch radnych – z grzeczności pominę ich nazwiska – postanowiła jeszcze raz obradować nad tą kwestią. Dlaczego? Argumentują, że rada nie miała wystarczającej wiedzy o projekcie i dlatego zagłosowała przeciw jego realizacji. Trochę szkoda, bo w czasach, kiedy politycy nie mają najlepszej prasy, cieszyńscy radni sami pracują nad tym, by nie poprawić swojego wizerunku w oczach opinii publicznej. Jeśli radni w listopadzie nie mieli pełnych informacji o projekcie mogli po prostu swoje głosowanie przenieść. Jeśli podjęli decyzję – i nie ma tu żadnego znaczenia, że osobiście wolałbym, by kładka powstała – niech wypiją piwo przez siebie nawarzone i przejdą do podejmowania innych ważnych dla miasta uchwał.

Niepokojąca jest ta labilność naszych radnych. Prawda, że lepiej przyznać się do pomyłki i naprawić swój błąd. Tylko kto zapewni nas, że w styczniu podczas kolejnej sesji rady naszym włodarzom nie przyjdzie do głowy znów poddać ten projekt pod głosowania i zmienić zdanie?

Łukasz Grzesiczak

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: