Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: zostało 10 dni na składanie wniosków do BO

Już tylko nieco ponad 10 dni pozostało na składanie projektów do cieszyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Przypominamy, że w tym roku mieszkańcy mają do zagospodarowania pół miliona złotych, a limit kwoty, którą może pochłonąć jeden projekt, została zwiększona do 200 tysięcy złotych. Projekty można zgłaszać on-line, jednak część dokumentów należy dostarczyć do cieszyńskiego Urzędu Miejskiego w wersji fizycznej.

- Pokażcie, co jest potrzebne w Waszej najbliższej okolicy, w sąsiedztwie, co uczyni Wasze życie w Cieszynie lepszym i pełniejszym. Może jest to nowy skwer, plac zabaw, inteligentna ławka parkowa, a może do pełni szczęścia potrzebujecie warsztatów rozwojowych? Budżet Obywatelski pozwala realizować pomysły zarówno inwestycyjne, jak i mające charakter pomysłów miękkich. Mogą służyć lokalnej społeczności bądź być dostępne dla wszystkich mieszkańców i turystów – zachęca Burmistrz Miasta Gabriela Staszkiewicz.

Aby zgłosić projekt, należy wejść na oficjalną stronę cieszyńskiego budżetu obywatelskiego (link dostępny tutaj) i zarejestrować swoje konto. Dane potrzebne do rejestracji to adres mailowy oraz hasło. Następnie, gdy konto zostanie utworzone, należy wypełnić formularz zgłoszenia. Osoby, chcące zgłosić swój projekt, muszą przygotować szacunkową wycenę inwestycji i dokładnie ją opisać. Konieczne jest również wypełnienie listy poparcia.

Po upływie terminu zgłaszania wniosków wszystkie projekty przejdą proces weryfikacji. Sprawdzone zostaną między innymi: wycena, możliwość wykonania oraz kompletność wniosku. Jeżeli zadanie spełnia wszystkie wymogi, zostanie skierowane do głosowania i od mieszkańców będzie zależało, czy zostanie zrealizowane.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: