Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: zmiana terminu głosowania na Budżet Obywatelski

Chociaż wyniki weryfikacji formalnej i merytorycznej projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego 2019 w Cieszynie poznaliśmy wcześniej, niż przewidywał termin, to na głosowanie będziemy musieli jeszcze nieco poczekać. Wszystko za sprawą zmiany terminu zbierania głosów, który został ogłoszony dziś (09.01.2019) przez Urząd Miejski w Cieszynie.

Weryfikacja merytoryczne i formalna projektów zakończyła się już w drugiej połowie grudnia 2018 roku, chociaż w harmonogramie Budżetu Obywatelskiego 2019, wskazano, że musi to nastąpić najpóźniej 11 stycznia 2019 roku. Skąd więc pojawiło się opóźnienie w przeprowadzeniu głosowania?

- Zależy nam na tym, by informacje na temat projektów biorących udział w głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego 2019 dotarły do jak największej liczby Cieszynian. Z tego powodu, a także z uwagi na liczne zapytania i sugestie, przesuwamy termin konsultacji — głosowanie odbędzie się w dniach 26 stycznia - 10 lutego 2019 r. – poinformował Urząd Miejski w Cieszynie.

Mieszkańcy Cieszyna, którzy rzadko, bądź wcale nie korzystają z Internetu, będą mogli dowiedzieć się, jaka jest lista zwycięskich projektów z Wiadomości Ratuszowych, które ukażą się 18 stycznia 2019 roku. Będzie tam również zamieszony opis każdej z inwestycji, która zostanie poddana pod głosowanie. Aktualnie opisy te nie zostały jeszcze opublikowane, jednak wkrótce mają się znaleźć również na stronach internetowych, które są prowadzone przez Miasto.

Opisy te zostały przygotowane przez autorów projektów. We wniosku znajdowała się rubryka z limitem znaków, w której należało zawrzeć informacje, które mają zostać przekazane do wiadomości publicznej. Należało tam zawrzeć opis projektu, a jeżeli limit znaków nie został wyczerpany, można było również usiłować zareklamować tę właśnie inwestycję, czy też wyjaśnić, dlaczego to właśnie ona powinna zostać zrealizowana. Oczywiście dokładny opis inwestycji, który był przeznaczony dla osób odpowiadających za weryfikację, mógł zostać stworzony bez żadnych limitów objętościowych i znajdował się w osobnej rubryce.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-10 08:31:02
bronek91: Budżet Obywatelski, pomysł tak nazywanych Ruchów Miejskich potrzebował wielu latek, aby stać się standardem w większych miastach. Zastanawia mnie, dlaczego na prowincji został tak szybko zaakceptowany, a jego wprowadzenie wynikło przeważnie z inicjatywy lokalnych politruków…
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: