Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Zmagania Boulderowe

W sobotę (14.03) fani wspinaczek mogli spróbować swoich sił w zawodach boulderowych w Cieszynie. Zmagania boulderowe o puchar Strefy Wolności odbyły się w ramach 4. edycji Beskidzkiej Ligii Boulderowej.

W sobotę (14.03) w Strefie Wolności w Cieszynie odbyły się zawody boulderowe zorganizowane w ramach 4. edycji Beskidzkiej Ligii Boulderowej. Jest to cykl zawodów organizowanych przez 5. ścianek wspinaczkowych działających w rejonie beskidzkim. Do Cieszyna zawitali dziś zawodnicy m.in. z Bielska-Białej, Wadowic, czy Czech. W zawodach biorą udział osoby, które uprawiają wspinaczkę hobbystyczne. Większość nie robi tego wyczynowo. Ale są tutaj również osoby, które znajdują się w czołówce polskich zawodników. Przekrój wieku także jest różny od dzieci do osób dorosłych – mówił Janusz Mendera ze Strefy Wolności w Cieszynie.

Bouldering to wspinaczka po niskich ścianach bez użycia asekuracji liną. W boulderingu nie ma dużych wysokości to są małe formy. Pojawia się również mniejsza ilość ruchów. Ocenia się dojście do punktu najwyższego czyli tzw. topu. Zawodnik przymierza się do drogi i pokonuje ją. Ważne jest by wystartować z dwóch rąk na chwycie startowym. Liczy się pokonanie drogi, a nie czas – tłumaczy Mendera.

Istotna w tego typu zmaganiach jest więc siła i technika, ale również równowaga. W całym cyklu Beskidzkiej Ligii Boulderowej uczestniczy około 70 osób. Na zawodników, którzy odwiedzili w sobotę Strefę Wolności czekała nie tylko dobra atmosfera i sportowa rywalizacja ale także niespodzianki w postaci medali. Zaś na zwycięzców zawodów puchary Strefy Wolności. Oto najlepsze wyniki sobotnich zmagań w Cieszynie w dwóch kategoriach:

Kobiety - punktacja:
1 Agnieszka Ostrzałek  82
2 Katarzyna Pochopień 70
3 Joanna Gach 67
4 Hanna Złotek 62

Mężczyźni - punktacja:
1 Szymon Pęcikiewicz 92
2 Paweł Zioło 91
3 Pecet 89
4 Filip Papiernik 89

 

MSZźródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: