Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Złodziejska trójka ujęta

Kryminalnym z Cieszyna udało się zatrzymać trzech mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże i włamania na terenie miasta. Łupem złodziei padały rowery, telefony komórkowe, elektronarzędzia i wszystko, co wpadło im w ręce.

Bandyci nie gardzili żadnym łupem: - Złodzieje kradli, rowery, telefony komórkowe, elektronarzędzia i telewizor - informuje asp. Rafał Domagała z KPP w Cieszynie: -  Na wniosek policji i prokuratury, wobec 27-letniego mężczyzny Sąd zastosował tymczasowy areszt. Kolejny z przestępców, 20-latek był poszukiwany i już odsiaduje wyrok w Zakładzie Karnym. Trzeci złodziej, 37-latek z Cieszyna, po przedstawieniu zarzutów został zwolniony.

Przez ostatnie dwa miesiące na terenie Cieszyna dochodziło do wielu włamań i kradzieży. Złodzieje kradli m.in., rowery, telefony komórkowe, elektronarzędzia, telewizor oraz kable elektryczne. W sumie straty poniesione na szkodę właścicieli oszacowano na kilka tysięcy złotych. W końcu złodziejom powinęła się noga: -  W ubiegłym tygodniu (w środę, 27 lipca) w ręce cieszyńskich kryminalnych wpadł 27-letni mężczyzna z Cieszyna. Policjanci przedstawili mu kilka zarzutów za kradzieże, włamanie i przywłaszczenie mienia. Złodziej skradł m.in telewizor z mieszkania, elektronarzędzia i 55 metrów kabla elektrycznego z terenu targowiska miejskiego - podaje Domagała: - Zatrzymany 27-latek był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Teraz za swoje czyny odpowie w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Kolejny złodziej wpadł już szybko. Okazał się nim 20 – latek, który usłyszał zarzuty kradzieży wózka dziecięcego, a także roweru górskiego i telefonu komórkowego: - Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany w związku z popełnionymi wcześniej przestępstwami. Mężczyznę przetransportowano do zakładu penitencjarnego, gdzie zgodnie z wyrokiem sądu spędzi najbliższe miesiące - mówi Domagała.

Trzeci złodziej wpadł w miniony wtorek. Jest podejrzany o kradzież roweru, dokumentów i karty bankomatowej. Za kradzieże grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: