Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn zakończył świętowanie

XXII Święto Trzech Braci dobiegło końca. Miniona niedziela (17.06.2012) była ostatnim dniem świętowania.

Cieszyn zakończył wielkie świętowanie w ramach XXII Święta Trzech Braci. Trzy dni zabawy pełnej atrakcji, pokazów, wystaw, występów i konkursów... za nami.

Niedziela była ostatnim dniem obchodów XXII Święta Trzech Braci. Świętowaniu towarzyszyło zakończenie I roku akademickiego Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci. Na płycie rynku spotkali się mali studenci.

- Zakończyliśmy pierwszy rok Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci. To jest dopiero początek, kolejną edycję CUD-u przy Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie zainaugurujemy już w październiku. Serdecznie zapraszam absolwentów na drugi rok studiów, jak również kolejnych małych, zainteresowanych zdobywaniem wiedzy przyszłych studentów pierwszego roku akademickiego. Mam nadzieję, że kolejny rok będzie równie interesujący i pasjonujący jak ten poprzedni – podkreślała podczas uroczystości Joanna Stuglik Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie.

Tego dnia nie zabrakło również podziękowań. - W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim bez których ta inicjatywa, nie miałaby szans realizacji, mianowicie władzom Powiatu Cieszyńskiego, jak również Miasta Cieszyna... - dodała Joanna Stuglik. 

Po południu na cieszyńskim rynku wystąpili również laureaci Cieszyńskiego Konkursu Tańca, następnie zaprezentował się Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Ziemi Cieszyńskiej” i Zespół Tańca Żydowskiego „Klezmer". Wraz z godziną 17.30 zabrzmiała Orkiestra Dęta „Cieszynianka” i światowe hity muzyczne. Podobnie, jak w ciągu minionych dni nie zabrakło również licznych imprez towarzyszących. Teraz pozostaje tylko powiedzieć do zobaczenia za rok...

(Barbara Stelmach-Kubaszczyk)


Zobacz Święto Trzech Braci - niedziela

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: