Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Zakończono dworzec story?

I tak, i nie. Cieszyn przejął właśnie plac przesiadkowy przy ul. Hajduka oraz budynek dworca kolejowego wraz z przyległymi terenami. Po długich negocjacjach, wczoraj (15 lipca) podpisano akt notarialny w tej sprawie. Jednak w tym roku w budżecie miasta nie ma pieniędzy na remont. Jak zapewnia Edyta Subocz, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Cieszynie w przyszłorocznym budżecie mają znaleźć się pieniądze na inwestycję, miasto ma starać się też o dotację na remont dworca.

15 lipca 2013 r. burmistrz Mieczysław Szczurek podpisał akt notarialny dotyczący nieodpłatnego przejęcia od Spółki PKP na rzecz Gminy Cieszyn, placu przesiadkowego przy ul. Hajduka oraz budynku dawnego dworca kolejowego wraz z przyległymi terenami. Wartość rynkowa nieruchomości wynosi łącznie 640.000,00 zł. - Cieszyn jest jedną z nielicznych gmin, którym udało się przejąć tak atrakcyjne działki w samym centrum miasta - zapewnia Edyta Subocz, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

- Przejęte przez Gminę tereny znajdowały się wcześniej w wykazie nieruchomości komercyjnych spółki PKP i miały być przeznaczone do sprzedaży komercyjnej. Ponieważ działki te obejmują ważne dla miasta ciągi komunikacji pieszej - część ul. Czarny chodnik,dojście do kościoła św. Trójcy oraz dojazd do budynku Spółdzielni Mieszkaniowej Cieszynianka warto było podjąć długie i niełatwe negocjacje. W razie gdyby władzom Cieszyna nie udało się przejąć terenu przy ul. Hajduka i zostałby on zakupiony na cele inne niż miejskie, wówczas mogłoby dojść do absolutnego paraliżu komunikacji pieszej w tej okolicy - wyjaśnia Edyta Subocz.

Na przejętych terenach powstanie centrum przesiadkowe obsługujące gminny oraz międzygminny transport autobusowy i kolejowy. Przejęcie nieruchomości ma nastąpić w piątek (19 lipca) o godz. 10.00.

(łg)

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: