Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: zakażony pracownik ratusza

Mimo zaostrzonych procedur, okazało się że  jeden z pracowników  Urzędu Miejskiego w Cieszynie jest zakażony koronawirusem.

Jak poinformowała Katarzyna Koczwara, z UM w Cieszynie, pracownik przebywa w domu. Niestety,  kwarantanną zostało objętych również 17 pracowników, którzy w ostatnim czasie mieli z nim bezpośredni kontakt. 

Pozostali pracownicy pracujący w głównym budynku ratusza znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym - Przykro nam, że mimo zaostrzonych procedur i podejmowanych działań prewencyjnych w miejscu pracy, doszło do zakażenia naszego pracownika.Wszystkie podjęte natychmiast działania odbywają się w porozumieniu z Sanepidem. Kwarantannie poddani zostali współpracownicy z wydziału i osoby, z którymi w ostatnim czasie bezpośrednio się kontaktował – komentuje  Stanisław Kawecki, sekretarz miasta.

Stan zakażonego jest dobry. Katarzyna Koczwara podkreśla, że w ostatnim czasie nie przebywał w ratuszu. W piątek (18.04.) planowana jest dezynfekcja wszystkich pomieszczeń urzędu, w których znajdował się chory pracownik i jego współpracownicy objęci kwarantanną oraz części wspólne ratusza.

 (red)

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-17 13:08:53
ktoś: Skąd ta pewność, że do zakażenia doszło w miejscu pracy. W Ratuszu jest 8 godz., a po robocie łazi gdzie chce i spotyka różnych ludzi. Chyba, że nocuje w Ratuszu i z niego nie wychodził.
2020-04-17 13:52:25
donekT: Pracownikom, ciężko pracującym urzędnikom, i innym związanym z właściwym funkcjonowaniem instytucji, życzymy jak najszybszego powrotu do sytuacji wyjściowej i zdrowia.
2020-04-17 13:53:58
donekT: Zatem Pańcia jest zmuszona bardziej zadbać o HIGIENĘ? Pupilek pewnie się ucieszy;)
2020-04-17 15:02:24
tom lem: ... ten to chyba zaraził się przez urnę, albo telekonferencję online ;-)))
2020-04-17 20:13:23
nobody66: Ktoś, donek czy jak ci i tam, tom lem - szkoda was (specjalnie z małej litery) komentować. Życzę wam zdrowia i życzę żebyście ani wy, ani wasi bliscy nie złapali tego świństwa np. w sklepie spożywczym na zakupach. Wasze komentarze to dno i wodorosty.
2020-04-17 20:24:48
tom lem: ... ja ci też życzę byś się jeszcze #bardziejWDomuzamknął i oczywiście był zdrowy na ciele, bo reszta odbiega od normy ;-)))
2020-04-17 22:29:57
donekT: nobody66: Dziękuję za uwagę i wnikliwą lekturę moich wypowiedzi. Ze wzajemnością życzę ZACHOWYWANIA KONSEKWENCJI w wypowiedziach, bez etykietek, zdrowia, pogody ducha i humoru;) #zostań w domu!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: