Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn - wzrośnie opłata za postój

Od 1 stycznia 2012 roku wzrośnie opłata za postój na pięciu parkingach Cieszyna. Dużo więcej zapłacą osoby, które korzystają z abonamentu.

Opłata za abonament obowiązująca w chwili obecnej, czyli 24,40 zł stanie się już niebawem nieaktualna. Od 1 stycznia 2012* roku kierowcy parkujący na pięciu cieszyńskich parkingach zapłacą sporo więcej, bo aż 50 złotych. 

Skąd tak znaczna podwyżka?- Przez wiele lat ceny nie były dostosowywane do realnych potrzeb – wyjaśnia Edyta Subocz rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie – Grupa osób, które wykupują tego typu abonament nie jest duża...najczęściej korzystają z niego osoby pracujące w centrum Cieszyna.

Zmiany opłat parkingowych dotyczą parkingów zlokalizowanych na  terenach miejskich poza drogami publicznymi. - Mowa o parkingu przy ul. Michejdy, Placu Londzina, parkingu przy Miejskich Halach Targowych, a także przy ul. Katowickiej (płyta B targowiska miejskiego) oraz przy ul. Al. Łyska – informuje portal ox.pl Edyta Subocz. 

Kierowców, którzy niepokoją się o pozostałą wysokość opłat, uspakajamy. -  Wzrasta tylko opłata za abonament, reszta pozostaje bez zmian – zapewnia rzecznik UM.

Tak, więc nadal obowiązywać będzie opłata w wysokości 2 zł (pojazdy samochodowe) za każdą rozpoczętą godzinę. Oczywiście dopuszcza się opłatę w wysokości 1,00 zł za każde rozpoczęte pół godziny. Nadal też 7 złotych płacić będą osoby, które uiszczą opłatę za cały dzień parkowania. Bezpłatne parkować mogą tylko pojazdy zaopatrzenia na czas czynności (wydzielone stanowiska), a także osoby niepełnosprawne. 

Mimo iż wykupimy abonament, nie będzie się to równało - niestety -  z tym że w pobliżu miejsca zamieszkania znajdziemy miejsce do zaparkowania. Jednak jest to i tak cena o wiele niższa niż, gdybyśmy codziennie kupowali bilet parkingowy - przekonuje zastępca burmistrza Cieszyna Jan Matuszek.
 
 
 
 
Jeśli chcemy mieć pewność, że wolne miejsce na nas czeka musimy wykupić sobie je na wyłączność, bo i taka opcja jest, niestety to wiąże sie już z "głębszym" sięgnięciem do portfela.
 

BsK & JB

Aktualizacja (18.11.2011 g. 11:50):
Rzecznik Urzędu Miejskiego w Cieszynie informuje, iż zmiana opłaty za abonament zaczęła obowiązywać już 1 listopada tego roku. - Burmistrz Miasta zmienił opłatę na podstawie zarządzenia, które weszło w życie z dniem podpisania, a więc 1 listopada – informuje E. Subocz  - Data 1 stycznia 2012, jest więc nieaktualna. 

źródło: ox.pl
dodał: BSK,JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: