Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: wytną drzewa w centrum miasta? (aktualizacja - protest)

Mieszkańców nadolziańskiego grodu niepokoi oznakowanie drzew znajdujących się w pobliżu ul. Czarny Chodnik. Wiekowe rośliny mają być przeznaczone pod wycinkę ze względu na bliskość torów kolejowych oraz dworca. Czy rzeczywiście tak ma być i kto jest za to odpowiedzialny?

Poprosiliśmy o wyjaśnienie sprawy Katarzynę Raszkę-Sodzawiczny, rzeczniczkę prasową Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Jak wynika z jej komunikatu, za wycinkę drzew odpowiadają Polskie Koleje Państwowe.

Oto pełna treść informacji, którą otrzymaliśmy:

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wystąpiła do Starosty Cieszyńskiego z wnioskiem o wydanie zgody na usunięcie drzew rosnących w pasie do 15 m od osi skrajnego toru linii kolejowej nr 90 Zebrzydowice – Cieszyn.  Powołując się w nim na przepisy ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 7 sierpnia 2008 r. w sprawie wymagań w zakresie odległości i warunków dopuszczających usytuowanie drzew i krzewów, elementów ochrony akustycznej i wykonywania robót ziemnych w sąsiedztwie linii kolejowej, a także sposobu urządzania i utrzymywania zasłon odśnieżnych oraz pasów przeciwpożarowych. Celem przywołanych powyżej przepisów jest wyeliminowanie zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego, podróżnych i mienia, jakie mogą powodować drzewa rosnące w obrębie infrastruktury kolejowej. Stosując się do przytoczonych przepisów Starosta Cieszyński taką decyzję wydał. Podkreślić należy fakt, iż Starosta nie miał podstaw prawnych do odmowy wydania zezwolenia.

W decyzji został określono termin wycinki do 31 grudnia 2019 r.

Ponadto wskazano, że jeśli w trakcie przystąpienia do wycinki na drzewach zostaną stwierdzone gatunki chronione roślin, zwierząt i grzybów, należy ją przeprowadzić po uzyskaniu dodatkowego zezwolenia, na odstępstwo od zakazów odnoszących się do gatunków objętych ochroną ścisłą lub ochroną częściową.

Z ostatniego akapitu wynika, że w przypadku znalezienia na odcinku chronionych gatunków drzew, PKP będzie musiało ubiegać się o dodatkowe zezwolenie na ich wycięcie. Jak wynika z Ustawy o ochronie przyrody z z dnia 16 kwietnia 2004, organem udzielającym takiej zgody jest Minister Środowiska.

Dyskusję mieszkańców można przeczytać choćby tutaj.

Aktualizacja

Organizowany jest protest w sprawie wycinki drzew. Odbędzie się on w poniedziałek (17.06) w godzinach od 17:00 do 20:00 w okolicach dworca PKP przy ul. Hajduka w Cieszynie. Źródło: link.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

66
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-14 11:40:32
pokemon: Jeżeli mieszkańcom nie podoba się wycinka drzew i nie interesuje ich bezpieczeństwo w ruchu kolejowym to wstrzymać ruch kolejowy do Cieszyna. Jeżeli ekologom przeszkadzają elektrownie to wyłączyć ekologom prąd, proste jak drut.
2019-06-14 12:45:28
babajaga52: pokemon:Może przestańmy oddychać,bo za chwilę po takich masakrach,jakie fundują nam "oszołomy",będziemy się dusić w wybetonowanych aglomeracjach!!!,Jeżeli nie wiadomo o co chodzi-TO ZAWSZE CHODZI O KASĘ.PKP ma straty-musi sobie to wyrównać-a z czego,z tego co jest niby ich,bo nie Oni sadzili te drzewa,tylko sobie zawłaszczyli!!!
2019-06-14 12:48:41
tajemnica poliszynela: @pokemon - jaki ruch kolejowy?! Te kilka pociągów na tydzień?!
2019-06-14 13:16:26
Marzanna: Ja już w jednym komentarzu napisałam że na rzeczką przy Bobreckiej jest powycinany cały brzeg tych drzew. Całe lata stały i nikomu to nie przeszkadzało. Gdzie tory a gdzie brzeg tej rzeki to spora odległość. Proszę sobie iść popatrzeć jak to teraz wygląda masakra ogołocony wycięty cały brzeg jak przyjdzie susza tragedia i proszę to porównać z drugim brzegiem. Ludzie którzy tak robią nie mają wyobraźni bo krzaki też powycinane o one też przeszkadzały torom. Dziwię się że już dawno nie było protestów. O byle jakie gów... są protesty a tu chodzi o przyrodę. Będzie las nie będzie nas. Starosta nie miał podstaw co za brednie. Trzeba było się popatrzeć które drzewa zagrażają i te ewentualnie wyciąć a nie wszystko jak leci i zostało ogołocone wszystko.
2019-06-14 13:17:26
Wiederholec: Drodzy mieszkańcy Cieszyna rozporządzenie wydał nasz minister z PO Cezary Grabarczyk. Skoro głosujemy na PO to nie możemy protestować przeciwko przepisom, które tworzą nasi wybrańcy. Nie możemy zachowywać się jak schizofrenicy. Przynajmniej nasz Starosta wie jak ma się zachować.
2019-06-14 14:17:37
jojestelagalicyjok: PKP jakby w Cieszynie nie było ale drzewa na Czarnym Chodniku chcą wycinać. Wygląda na to, że mamy Starostę, który podpisuje wszystko. Chcieli zlikwidować Oddział Chirurgii Dziecięcej w Szpitalu Śląskim, chcesz,masz, chcą wycinać drzewa, chcesz to masz. A tak się postawić anie kulić ogon. Niech idą do sądu.
2019-06-14 14:19:06
doler: Pokemon zatem my jestesmy za wstrzymaniem ruchu kolejowego. Drzewa to powietrze, powietrze to życie. Drzewa rosly tam kiladziesiat lat i bylo ok. Teraz komus to przeszkadza. A pociagi coz na co komuś pociag ktory jeździ pusty no max 2 osoby. Pociąg ktory korkuje centrum miasta ? A jeśli ktos użyje argumentu ze pociąg jest ekologiczny to niech sprawdzi jak powstaje prad...z bryludnego smierdzacego wegla.
2019-06-14 14:27:08
Halos: Wiederholec: Jak już musisz upolityczniać ten temat, choć to niepotrzebne, to uświadom sobie, że większego szkodnika, niż chwała Bogu były już minister za rządów PiS, Szyszko nie było w tym kraju. Którego ustawy, pozwoliły wyciąć w pień miliony drzew w kraju. Wycinka Puszczy Białowieskiej by drewno sprzedać za granicę jest jego największym osiągnięciem. Więc proponuję przemyśleć temat. Temat wycinek zawsze jest trudny. Trzeba o nim dyskutować, dobrze rozważać za i przeciw, pamiętając przy tym o przepisach. Ale można to robić bez wycieczek i wojenek politycznych, jak to stało się normą na tym portalu, a niepotrzebnie. Pozdrawiam.
2019-06-14 14:31:58
Halos: A co do co chwilę pojawiającego się problemu wycinek "miejskich" drzew, to widzę tutaj pole do popisu dla Ratusza. Pani Burmistrz niech zinwentaryzuje porządnie zieleń w mieście, otoczy strefami ochrony krajobrazu, ochrony pomników przyrody itd. Drzewostan będzie tedy chroniony przed wycinką.
2019-06-14 15:13:21
krzysztof.mm: posadzić las na torach, niech się ciemny lud raduje - nb ten sam pisowski glon, co teraz próbuje się Grabarczykiem reklamować, udaje, że nie pamięta własnego ministra Szyszko, zwanego toruńskim drwalem
2019-06-14 15:20:00
krzysztof.mm: a jak już jesteśmy przy PKP, to rzeczywistym skandalem i to na dużą skalę jest decyzja władzy, by odmówić festiwalowi organizowanemu w Kostrzyniu przez WOŚP połączeń kolejowych - tak bolszewicy rozumieją demokrację i prawa obywateli, tak PiS ma Polaków w doopie
2019-06-14 15:27:26
john: Niech zlikwidują pkp w Cieszynie. Pociągi na tiry ! Będą i drzewa i dodatkowy 1000 tirów dziennie w mieście.W tej kwestii oburzenia nie widać.
2019-06-14 16:43:30
donekT: krzysztof-Q posadziłeś już w tym roku jakieś drzewko, przynajmniej jedno?
2019-06-14 16:47:07
donekT: A na brudstock to się jedzie autostopem krzysztof-Q, widać, nie byłeś.
2019-06-14 16:49:25
donekT: // https://www.ethnopassion.pl/2013/08/autostopem-na-woodstock.html //
2019-06-14 17:53:01
inigo: Każdy ekolog jest jak arbuz. Z wierzchu zielony a wewnątrz czerwony
2019-06-14 19:31:55
bohun 01: Dura Lex set lex takie jest prawo i po co ta dyskusja i protesty. Typowo polskie. Siła państwa polega na respektowaniu prawa i to przez wszystkich - także ekoterrorystów, a gdy się tego prawa nie respektuje to mamy niestety do czynienia z państwem teoretycznym - taką Ukrainą bis. Ktoś te przepisy ustanowił po to by je ktoś respektował. Skoro taki jest przepis i do 15 m od torów nie ma być drzew to nie ma ich tam być i o co caman.
2019-06-14 21:28:28
rainman: Całe szczęście, że brudstock nie dostanie pociągów. Te dzikusy wszystko niszczyły. Niech się wezmą do uczciwej roboty ;-)
2019-06-14 22:57:37
jasper: rainman - zgadzam sie, czego sie obecny rzad nie tknie, to spieprzy. Powinni sie wziac do uczciwej, rzetelnej roboty.
2019-06-14 23:29:43
donekT: Nie tylko rząd, cała POPiSowa klasa polityczna jasper-Q
2019-06-15 07:50:56
krzysztof.mm: ten rząd nie dla uczciwej i rzetelnej roboty został stworzony - to pospolici złodzieje, cyniczni łgarze, zawodowi oszuści, których do władzy wyniosły łapówkarskie interesy z biskupami i rosyjskie służby specjalne z niejakim Falentą i jego kelnerami, a których dziś zadaniem jest zabezpieczyć interesy Kremla i partyjnej mafii - z tych zadań wywiązuje się bardzo dobrze, trzeba przyznać
2019-06-15 10:03:03
krzysztof.mm: CAŁA TREŚĆ LISTU FALENTY DO PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY (pisownia i interpunkcja oryginalna) +++ Valencia 12.04.2019 +++ Szanowny Panie Prezydencie, Gdzieś na świecie dokładnie w hiszpańskim więzieniu "gnije" człowiek, który głęboko wierzył w słuszność sprawy pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa. Człowiek, który zrobił co do niego należało, wywiązał się ze wszelkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji politycznej. Ludzie ci obiecali mu wiele korzyści i łupów politycznych. Czekał cztery lata codziennie łudzony, że niebawem nadejdzie dzień w którym zostanie przez Pana ułaskawiony. Ten dzień nie nadszedł i nie widać nadziei na jego nadejście. Dokument wstrzymany. Nie będzie zawiadomienia o podejrzeniu szantażowania prezydenta przez Falentę Warszawski sąd... czytaj dalej » Dzisiaj już wiem, że wiele osób ugrało sobie na nim swoje interesy karmiąc mnie przez lata ideologicznymi tekstami, że robimy to dla Polski. Każdy z tych ludzi odniósł wielkie korzyści materialne łamiąc zawartą ze mną umowę. Panie Prezydencie proszę potraktować ten list jako ostatniej szansy na porozumienie się ze mną. Liczę na to, że Pan jako adwokat z wykształcenia z dużym doświadczeniem, będzie potrafił ocenić informacje w nim zawarte.
2019-06-15 10:03:35
krzysztof.mm: Premier Donald Tusk też został uprzedzony, niestety błędnie ocenił swoją siłę i niezniszczalne poparcie społeczeństwa. Przeliczył się i dzisiaj musiał zniknąć z polskiej sceny politycznej. Miejmy nadzieję, że nigdy już nie wróci. Będzie to wielka tragedia dla narodu i Pańskiej formacji. Wiadomo, że zacznie od rozliczania przeszłości i ludzi, którzy odsunęli go od władzy. Nie trzeba być psychologiem, by wyobrazić sobie jaką potrafi być mściwą osobą. Nie chcę umożliwiać mu powrotu. Uważam, że posiadana przeze mnie wiedza i materiały uniemożliwią wygranie przez Pana i formację która Pana wspiera kolejnych wyborów parlamentarnych i prezydenckich.
2019-06-15 10:03:56
krzysztof.mm: Niestety moja wytrzymałość i cierpliwość się skończyły. Zmuszony jestem bronić siebie i swojej rodziny, która została brutalnie zaatakowana. Na to nie mogę pozwolić nikomu i będę walczyć każdymi dostępnymi środkami do końca tej bitwy. Po tym co dla Was zrobiłem liczyłem na medal. Wielokrotnie mi też go obiecywano. Dziś wiem, że wykorzystano mnie i byłem naiwny. Mam nadzieję, że nie zbagatelizuje Pan mojego listu. To nie są żadne groźby, ani szantaż. Ujawnię jedynie prawdę o wydarzeniach z afery taśmowej. Już raz udowodniłem swoje możliwości. Po co to powtarzać? Uważam, że jestem genialnym strategiem. To, że jestem teraz w więzieniu to efekt oszustwa ludzi z którymi współpracowałem. Ciężko dzisiaj o prawdziwe przyjaźnie. Zresztą pewnie przekona się Pan o tym po zakończeniu pańskiego urzędu, jak wielu ludzie przestanie odbierać telefony. Zatrudniłem wielu byłych polityków i wiem jak skończyli. Zawsze widziałem w nich ludzi którym należy pomóc. Po zakończeniu urzędu pozostawali sami bez żadnego wsparcia. No ale tacy są ludzie
2019-06-15 10:04:21
krzysztof.mm: Panie Prezydencie jeżeli zbagatelizuje Pan mój list to już nic nie będziemy mogli zrobić, żeby to zatrzymać. Nie wiem jaką Pan posiada wiedzę na mój temat, ale jestem dobrym inteligentnym człowiekiem z dużymi osiągnięciami w biznesie. Mam też normalną, dużą rodzinę, prawie 70-letnich rodziców i dwójkę małych dzieci, które mnie bardzo potrzebują. Moja kobieta jest piękną i inteligentną osobą oddaną mi do końca. Tak jak Pan też jest adwokatem. Pragnę powtórzyć Panu, że nie jestem żadnym przestępcą. Zawsze byłem dobry i uczciwy. Nigdy nikomu nic nie zrobiłem i nie ukradłem. Pomagałem wszystkim bezinteresownie czego przykłady może Pan znaleźć w internecie. Na zlecenie służb specjalnych miałem znaczący udział w wygraniu przez Pana wyborów, co publicznie potwierdzał redaktor Cezary Gmyz. Nie trzeba też oczywiście wspominać o przełamaniu poparcia politycznego i obnażeniu prawdziwej twarzy polityków Platformy Obywatelskiej.
2019-06-15 10:04:42
krzysztof.mm: Uważam siebie za dobrego i doświadczonego gracza. Wiem też jak wyegzekwować swoje prawa i złożone w moim kierunku obietnice. Zabezpieczyłem się odpowiednio. Wymagać to będzie niestety mojego pojednania się z wrogiem, ale nie pozostawiacie mi wyjścia. Oferta od nich leży cały czas na stole. Zaszczuty człowiek nie ma jednak nic do stracenia i szuka wyjścia jak rozjuszony byk. W momencie gdy szedł do Pana ten list, pierwszy krok został już zrobiony. Złożyłem wniosek do Prokuratora Generalnego – Pana Zbigniewa Ziobry o przyznanie mi statusu świadka koronnego. Jako świadek koronny legalnie złożę wszelkie wyjaśnienia, wskażę świadków, zleceniodawców, wykonawców oraz poprę to odpowiednimi dowodami analogicznymi do tych z 2014 r.
2019-06-15 10:05:56
krzysztof.mm: Oczywiście Prokurator Generalny nie dopuści do przyznania mi tego statusu bo musiałby zostać katem własnej formacji. Jeżeli nie otrzymam tego statusu do końca kwietnia 2019 roku to przed samymi eurowyborami zostanie upubliczniony ten wniosek. Nie trudno sobie wyobrazić jak cała opozycja rzuca się na PG i żąda przyznania mi tego statusu. PG będzie miała bardzo małe pole manewru ponieważ ludzie będą chcieli poznać historię [nieczytelne] o [?] aferze podsłuchowej. Wybuchnie kolejna afera a Wy zaczniecie tracić poparcie, doklejona zostanie Wam łatka, że nieuczciwie wygraliście wybory. Opozycja wpadnie we wściekłość a ludzie ich wspierający uzyskają olbrzymią motywację do pójścia do kolejnych wyborów i odsunięcia Was od władzy.
2019-06-15 10:06:26
krzysztof.mm: Panie Prezydencie, Oferuję Wam spokój polityczny, wsparcie w kolejnych wyborach i moją lojalność tak jak to było do tej pory. Z całą stanowczością podkreślam, że nie zamierzam w samotności umierać gdy "Wy" pasiecie na mojej krwawicy i nieszczęściu. Straciłem wszystko bezgranicznie Wam ufając i oczekuję, że wywiążecie się z umowy. Mamy jeszcze czas. Zastanówcie się przez ten [nieczytelne] Wstrzymaniem moich działań będzie natychmiastowe ułaskawienie mnie zgodnie ze złożonym przeze mnie wnioskiem. Na końcu mojego listu wymieniam nazwiska osób, które którzy uczestniczyli w aferze podsłuchowej. Mam nadzieję, że te osoby nie będą musiały być skazane na to co ja przeszedłem. Proszę mnie zrozumieć, nie mam innego wyjścia i muszę się bronić. Nie tak się z "Wami" umawiałem. Jeżeli ta sprawa przeniknie do mediów to również przekreśli Pana szanse na reelekcję. Czy jest Pan gotów aż tyle zaryzykować, zwłaszcza, że kolejną wygraną ma Pan "w kieszeni". Ja nie mam już nic do stracenia i mogę tylko na tym zyskać ponieważ w świetle całokształtu dowodów Sąd Najwyższy powinien mnie uniewinnić. Moi adwokaci uzupełnią kasację o nowe dowody i nawet jeżeli jest to niedopuszczalne opozycja zyska do tych dowodów pełny dostęp. Tak jak to się stało z upublicznieniem akt afery przez SN. Opozycja będzie w pełni zmobilizowana a pańską formację czeka zniknięcie na zawsze ze sceny politycznej. Zaczną się długie lata procesów sądowych i oskarżeń o różne popełnione zbrodnie. Podzielicie wtedy moją sytuację.
2019-06-15 10:07:06
krzysztof.mm: Opozycja aż kipi ze złości i nie może się doczekać kiedy Wam i mi dobierze się do "skóry". Proszę to z pokorą przemyśleć i jako adwokat z dużym doświadczeniem wyważyć za i przeciw. Na pewno zna Pan powiedzenie "Pycha kroczy przed upadkiem". To właśnie teraz obserwuję w Pana formacji. Wierzę, że podejmie Pan w końcu decyzję o moim ułaskawieniu i zakończy męki moje i mojej rodziny. 2,5 roku życia to jest bardzo długi czas podczas którego wiele może się zdarzyć mając starych rodziców i małe dzieci, które zostawiłem bez środków do życia.
2019-06-15 10:07:34
krzysztof.mm: Poniosłem olbrzymie koszty tej afery. Straciłem cały majątek. Moi adwokaci przygotowują właśnie wniosek o upadłość. Mój dom jest licytowany na licytacji komorniczej. Straciłem kilkanaście spółek. Moja narzeczona matka mojej 4 letniej córki odeszła. Jednak jestem gotowy to wszystko odbudować. Proszę jedynie o rozwiązanie mojego największego problemu i pozwolenie wrócić mi do domu. Sam ma Pan córkę. Proszę zadać sobie pytanie czy byłby Pan w stanie rozstać się z małym dzieckiem na tak długi czas. Nie wspominam nawet o nastoletnim synu, który właśnie teraz potrzebuje Ojca. Podsumowując dla mnie jest to sytuacja zero-jedynkowa. Nie pozostawia mi Pan wyjścia. Odwołuję się do Pana mądrości życiowej i jeszcze raz proszę o ułaskawienie. Zasłużyłem na to tysiąckrotnie. Po tej nauczce jaką dostałem od życia chcę już tylko pracować, przebywać z rodziną i tak jak Pan się odchudzać :) Pozdrawiam z nadzieją Marek Falenta. +++ PS Wesołych Świąt. Dla mnie i mojej rodziny to będą bardzo smutne święta
2019-06-15 10:09:34
krzysztof.mm: Lista osób, które uczestniczyły w aferze podsłuchowej w 2014 roku ☝1. Jarosław Kaczyński – Stanisław Kostrzewski konsultował z nim sposób wykorzystania nagrań w 2013 roku. Zaakceptował wykorzystanie materiałów i przysłał mi agentów CBA z Wrocławia i ABW z Katowic, dla których pozyskiwałem kolejne nagrania. ☝2. Stanisław Kostrzewski – pierwszy dowiedział się o możliwości pozyskania nagrań. Polecił mi kontynuację działań. W tym samym czasie poinformowałem też agentów CBA i ABW z Katowic. Spotkania z nim odbywały się w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej i w moim biurze. ☝3. Ernest Bejda - dostał stanowisko szefa CBA dzięki nagraniom i ich upublicznieniu przez P. Nisztora. Został wyznaczony do tego zadania przez J.Kaczyńskiego. ☝4. Cezary Gmyz – współpracownik CBA, na spotkaniu z CBA uzgodniłem, że nagrania będą przekazywane przez P. Nisztora i C. Gmyza. Następnie oni je upubliczniali w odpowiednich dla PiS momentach. ☝5. Mariusz Kamiński i M.Wąsik - ułaskawieni w zamian za pozyskanie nagrań i ich upublicznienie.
2019-06-15 10:10:49
krzysztof.mm: ☝6. Jarosław Wojtycki - agent CBA z Wrocławia. Przysłany przez Kostrzewskiego do odsłuchiwania nagrań po każdorazowym ich upublicznianiu [?] Przepisywał też informacje z nagrań do raportów operacyjnych CBA. Awans na szefa CBA Wawa po aferze. ☝7. Artur Chudziński – współpracowałem z nim przez 3 lata po aferze. Pozyskiwałem dalsze informacje i spotykaliśmy się również w obecności innych osób i agentów CBA w mieszkaniach operacyjnych. ☝8. Nowak- współpracownik Wojtyckiego, który razem z nim odsłuchiwał nagrania i [ nieczytelne - pobierał?] do dalszego wykorzystania. ☝9. Martin Bożek – przysłany do mnie przez Kostrzewskiego. Odpowiedzialny za mój kontakt z ABW i przekazywanie im informacji. ☝10. Piotr Nisztor – współpracownik CBA - dziennikarz wprowadzający nagrania do informacji publicznej przysłany przez CBA. ☝11. Norbert Wojnarowski – Jarosław Kaczyński oferował mu stanowisko Ministra Skarbu w zamian za pomoc przy pozyskiwaniu [nieczytelne] Norbert był na rozmowie kwalifikacyjnej z JK i może to potwierdzić. ☝12. Grzegorz Kuczyński – przewodniczący RN w jednej z moich spółek, adwokat Jarosława Kaczyńskiego, który przyjaźnił się ze St. Kostrzewskim skarbnikiem PiS. W zamian dostał posadę w RN PGE SA wśród zaufanych ludzi JK. )
2019-06-15 10:11:15
krzysztof.mm: Nadmieniam, że cały pozyskany materiał został przekazany CBA. Jestem gotowy przekazać kolejną kopię wszystkich nagrań. Wiele z nich nie zostało upublicznione wśród nich nagranie pomiędzy Premierem Mateuszem Morawieckim a Zbigniewem Jagiełłą Prezesem Banku PKO BP. Pozyskałem też wiele informacji i osób dla [nieczytelne] już po 2014 i wybuchu afery podsłuchowej. Na wszystko posiadam dowody w postaci nagrań moich spotkań z wyżej wymienionymi osobami.
2019-06-15 10:12:22
krzysztof.mm: i to by było na tyle, szczęść Boże i z Panem Bogiem, w t a k i m kraju dziś żyjemy
2019-06-15 11:22:17
donekT: krzysztof-Q a za czyich to było rządów? // https://www.youtube.com/watch?v=7G3cN6Bdn_8 // CAŁKOWITE ŁAMANIE PRAW CZŁOWIEKA I TWORZENIE PROPAGANDY.
2019-06-15 11:24:22
donekT: // https://www.youtube.com/watch?v=EEC71l8fK_w //
2019-06-15 11:26:50
rainman: Trzeba przyznać, że jesteś jednak wyjątkowo naiwnym cymbałem ;-)
2019-06-15 11:28:47
donekT: Oto jak nieudolnie Maniek Sokołowski próbował tłumaczyć oczywiste dla niemal wszystkich zachowanie swoich przełożonych i kolegów z formacji // https://www.youtube.com/watch?v=EEC71l8fK_w // kto wówczas rządził i jak się okazało, zainspirował podpalenie obiektu pod Ambasadą Federacji Rosyjskiej?
2019-06-15 11:36:18
donekT: Jak można zauważyć, niegdyś LEWACTWO (nie lewica) współpracowało z niektórymi formacjami umundurowanymi w niszczeniu środowisk prawicowych. Nagle się to zmieniło. Tylko pomyśleć, co obecnie działoby się, gdyby wybory w 2015 potoczyłyby się inaczej. Być może pod względem ustrojowym byłby tutaj kolejny Kalifat krzysztof-Q. A teraz ruszaj do wybiórczej, może dostaniesz jakiś ochłap.
2019-06-15 12:46:31
krzysztof.mm: aż miło patrzeć jak pisiacki glon fermentuje i bulgocze
2019-06-15 13:24:42
jasper: W trakcie spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta Donalda Trumpa w Białym Domu 2019, pan prezydent Duda o sedziach - „Nie tak dawno, bo kilka lat temu ze zdumieniem odkryłem, że w polskim Sądzie Najwyższym znajduje się cała grupa sędziów, którzy orzekali jako sędziowie należąc przed 1989 r. do komunistycznej partii, orzekali nawet w czasie stanu wojennego skazując ludzi na więzienie" – zauważył. A teraz krotka historia. Prokurator i posel PiS Stanislaw Piotrowicz - „Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie, a także kierownikiem szkolenia partyjnego i społecznym inspektorem pracy. Podczas stanu wojennego był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi, oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu”. Do tego tuszujacy pedofilii proboszcza z Tylawy. Jednak to nie jedyny "czlowiek PRL-u", ktory byl ekspertem PiS od zmian w wymiarze sprawiedliwosci. Kolejny to sedzia Andrzej Kryze w latach 70 tych nalezacy do PZPR. Kazimierz Kujda- bliski wspolpracownik prezesa Kaczynskiego, dlugoletni szef Srebrnej byl wspolpracownikiem SB. Tylko tego pan prezydent juz nie powiedzial. Dlaczego ?
2019-06-15 13:49:26
donekT: Dlatego fermentuj i bulgocz nadal, donkowi sprawia to radość. Tylko co doniesiesz do wybiórczej? Jak zwykle nic, na szczęście to już nie nasza sprawa.
2019-06-15 14:10:12
jasper: Prawda w oczy kole, prawdziwe trolle.
2019-06-15 15:29:05
donekT: Kogo kole, temu kole, większości POPiSowe wojenki najzwyczajniej zwisają i powiewają. Zdaje się, iż nie należysz do tej większości jasper-Q
2019-06-15 15:32:06
donekT: Osobiście wolałbym, abyś posadził przynajmniej jedno drzewko, bardziej pożyteczne zajęcie. Jednak wybór należy do Ciebie jasper-Q
2019-06-15 21:45:58
krzysztof.mm: bolszewicka władza zapowiada akt oskarżenia przeciwko profesorom prawa krytykującym nowelizację kodeksu karnego - a w Cieszynie toczy się dyskusja czy wyciąć drzew rosnące przy torach... znamy te schematy z PRL-u, dziś już także mamy sporą grupę kompletnych miernot zawdzięczających swe stanowiska i awanse ślepemu posłuszeństwu wobec władzy, agentów służb specjalnych i policjantów wykonujących na jej rozkaz ewidentnie przestępcze działania, ich rodziny itede - ci będą bolszewickiej władzy bronili tak jak wówczas ZOMO-wcy, partyjni sekretarze i dyrektorzy, nie ma wątpliwości
2019-06-15 22:07:48
donekT: Niby na jakiej podstawie? Lokalnym SIEWCOM NIENAWIŚCI, zalatującym na kilometry prowokacjami, już dziękujemy. Wybiórcza po raz kolejny zmuszona jest zadowolić się pustymi rękoma. Natomiast teorie spiskowe możecie TERAZ! sobie darować.
2019-06-15 23:25:33
rainman: Bulgot to będzie dopiero w listopadzie ;-) W waszych gaciach jak zobaczycie wyniki ;-)
2019-06-16 00:09:40
donekT: Co będzie na jesień? krzysztof.mm wespół z jasper i im podobnymi, chyba już wyskoczą z poszczególnych monitorów. Na wypadek porażki, pojawiają się już gdzieniegdzie spekulacje na temat programu regionalizacji Polski, który miałby być realizowany w sytuacji opozycyjnej. Wedle założenia, skoro niecałe państwo, przynajmniej jego zachodnia część. Tworzenie sztucznych kaszubskich i śląskich narodków, podważanie prawa do zajmowania przez Polskę poszczególnych obszarów, w tym Śląska Cieszyńskiego, zdają się zmierzać powoli w określonym kierunku.
2019-06-16 00:14:42
donekT: Polska UNITARNA, nie regionalna! Czym grozi regionalizacja? Przykład Ukrainy. Jak na potencjalne podporządkowanie określonych obszarów innemu państwu zareaguje część narodu? Nienawistnicy z pewnej linii poglądowej są tak chciwi władzy, iż w swej nienawiści gotowi są sprowokować działania radykalne.
2019-06-16 09:33:56
krzysztof.mm: Władysław Frasyniuk: Uważaj, obywatelu, każdy, kto podnosi rękę na władzę, to podnosi rękę na niepodległość, na państwo. Sami mieliśmy takie zarzuty - podżegaczy, agentów wywiadów obcych. Trzeba zrobić wszystko, żeby odsunąć gości, którzy - jak z piosenek Młynarskiego - przypominają tych tępaków, niebezpiecznych ludzi dla rozwoju, dla poczucia bezpieczeństwa, stabilności, ale także dla wyższego poziomu życia. Przecież ktoś, kto jest tak ograniczony, nie gwarantuje nam, naszym dzieciom, lepszego, stabilniejszego życia.
2019-06-16 09:35:28
krzysztof.mm: "Zaufanie do wymiaru sprawiedliwości to fundament państwa prawa, państwa demokratycznego i uczciwego. Dlatego państwo nie może tolerować kłamstwa, które uderza w jego podstawy, które sprawia, że zaufanie obywateli zostanie zachwiane" - napisało w komunikacie ministerstwo. WF: Cytat jak z sowieckiej Rosji. Szczerze powiedziawszy, aż wierzyć mi się nie chce i mam wrażenie, że pani żartuje. Pytanie, jak to jest, że takie myślenie przetrwało w zdecydowanie młodszym pokoleniu, które nie widziało, nie dotykało nigdy pierwszego sekretarza partii. To jest język z jednej strony przerażający, z drugiej - groteskowy, a z trzeciej - świadczący, że wśród rządzących mamy zakute pały.
2019-06-16 09:39:23
krzysztof.mm: p.s. co znaczy zakute pały - wystarcz rzucić okiem na wpisy pisowskiego glonu na tym forum
2019-06-16 10:33:55
jasper: Co do Ziobro, sprawa jest ciekawa prawniczo, to zupelna paranoia. Profesorowie wypowiedzieli swoja opinie. Tak zrozumieli projekt magistra Ziobry. Magister Ziobro chce ukarac profesorow za wygloszona opinie. Nie chce dyskutowac, zaprosic do wymiany pogladow tylko z grubej rury mowi, ze klamia. Tak dziala panstwo tzw. prawych i sprawiedliwych. Reka podniesiona na ... ( mozna dowolnie wpisac) to reka podniesiona na Polske, prezesa, magistra Ziobre itd. Durny lud wszystko kupi. Brawo panie Kurski, tak rozpoznac swoj wlasny elektorat :)
2019-06-16 12:44:05
skuter66: Panowie macie dwie opcje: Bruksela lub pawilon VII w Cieszynie.
2019-06-16 12:45:01
skuter66: Drzewa należy wyciąć w pasie ochronnym i tyle.
2019-06-16 13:18:24
jasper: "Drzewa umieraja stojac" - sztuka Alejandro Casony. Warto obejrzec.
2019-06-16 14:29:53
donekT: " Przecież ktoś, kto jest tak ograniczony, nie gwarantuje nam, naszym dzieciom, lepszego, stabilniejszego życia."- Regionalizacja i szersze otwarcie na wpływy obcych państw, często rzekomych sojuszników, może regulować pozycję poszczególnych po_słusznych familii, z pewnością nie będzie stabilizować sytuacji wewnętrznej, a na tym straci większość krzysztof-Q
2019-06-16 14:32:00
donekT: "Zaufanie do wymiaru sprawiedliwości"- Co to sprawiedliwość krzysztof-Q? Przywołujesz słowa, których nie rozumiesz.
2019-06-16 14:36:00
donekT: "państwa prawa, państwa demokratycznego"- Państwu demokratycznemu nie zawsze jest po drodze z państwem prawa krzysztof-Q "prawda" a cóż to jest krzysztof-Q? Czytał "Ponad dobrem i złem"?
2019-06-16 14:42:19
donekT: "które nie widziało, nie dotykało nigdy pierwszego sekretarza partii." Ha ha ha ha.... Edward Gierek, Wojciech Jaruzelski, Mieczysław Rakowski żyli jeszcze długo po 1989, a taki Stanisław Kania żyje do dziś. Gierek mieszkał w Ustroniu i niedawno była możliwość głosowania na jego syna Adama Gierka w wyborach do UE. Młodsze pokolenie nie jest już takie naiwne, jak ich rodzice, dziadkowie i nie kupuje już taniej propagandy krzysztof-Q
2019-06-16 14:44:35
donekT: "co znaczy zakute pały - wystarcz rzucić okiem na wpisy pisowskiego glonu na tym forum" Dokładnie, wystarczy przybliżyć sobie twoją twórczość krzysztof-Q, jasper-Q
2019-06-16 14:47:22
donekT: A co do drzew, najpierw Ty jasper-Q jakieś posadź. To jeszcze lepsza sztuka.
2019-06-16 17:14:50
jasper: „Mrowie ludzkie nienawidzi wiedzy, upokarzajacej swa niezrozumialoscia. Co innego z magia cudow, tej ludzie poddaja sie na kleczkach” - Waldemar Lysiak.
2019-06-16 17:47:49
donekT: Czystej postaci przypadek Michnikowszczyzny. Odsyłam do "Psychomagii" Alejandro Jodorowsky'ego.
2019-06-18 17:27:20
Marysia z k.: Sprawą jest prosta. Drzewa dotychczas nie przeszkadzały bo nie było anten 5G. Teraz gdy takowe wysypują się jak grzyby po deszczu drzewa osłabiają moc sygnału. I tak piniondz i władza wygrywa ze zdrowym rozsądkiem, ekologią i naturą bez której człowiek nie jest w stanie istnieć. A powinien dla własnego dobra ją chronić. Ktoś za te anteny wziął sporą dolę i teraz tworzy paragrafy by miały się one dobrze.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: