Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Wyłudzili ponad 5,5 miliona

39-letni mieszkaniec Brennej - jego 30-letnia żona oraz trzech mieszkańców powiatu rybnickiego i wodzisławskiego w wieku od 44 do 61 lat, prowadząc razem działalność gospodarczą, wystawiali faktury za nieistniejące usługi. Wyłudzili w ten sposób ponad 5,5 mln zł.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą cieszyńskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej, prowadzą śledztwo przeciwko pięciu osobom prowadzącym kilka firm na Śląsku. - Sprawa dotyczy wyłudzeń podatku VAT na dużą skalę. Policjanci ustalili, że główny podejrzany - 39-letni mieszkaniec Brennej - jego 30-letnia żona oraz trzech mieszkańców powiatu rybnickiego i wodzisławskiego w wieku od 44 do 61 lat, prowadząc razem działalność gospodarczą, wystawiali faktury za nieistniejące usługi. Przestępcy zajmowali się fikcyjnym obrotem usługami z ponad 100 firmami w całym kraju. Skutkowało to naliczeniem podatku, który Skarb Państwa zwracał firmom zaangażowanym w proceder. W ten sposób wyłudzili podatek VAT na kwotę ponad 5,5 miliona złotych – informuje podkomisarz Rafał Domagała z cieszyńskiej Policji.

Przestępstw tych dopuszczali się w latach 2010-2013. - Na poczet przyszłych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli należącą do nich biżuterię i markowe zegarki o łącznej wartości blisko 60 tys. zł. Jeszcze dziś śledczy i prokurator będą składali wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec głównego podejrzanego. Wobec pozostałej czwórki prokurator zastosował poręczenie majątkowe. Ponadto dwie kobiety zostały objęte policyjnym dozorem. Sprawa jest rozwojowa i kolejne osoby wkrótce usłyszą zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat więzienia – dodaje oficer prasowy cieszyńskiej KPP.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-09-28 12:24:21
Międzol: OOOOO znowu przykład że opłąca się kraść. Wyłudzi 5 milionów, zabezpieczyli mienie na 60 tys. zł, odsiedzą 2 może 3 lata, ale kilka milionów w kieszeni. Nigdzie by tyle nie zarobili.
2016-09-28 13:39:48
marian1951: Skazać na więzienie,skonfiskować majątek, a przede wszystkim wprowadzić podatek obrotowy w zamian za wszystkie inne o co postuluje prof.Modzelewski i nie będzie możliwości wyłudzania VAT-u, a w budżecie państwa będzie więcej kasy.
2016-09-28 17:36:31
Przepierón: Wyłudzili 5,5 mln zł, zabezpieczono 60 tys zł, aleeee biznes. Grozi im 8 lat więzienia podzielić przez 4 delikwentów to je 2 i za dobre sprawowani wyńdóm po roku. Idym kraść.
2016-09-28 22:41:42
Iwan: A cóż to bół za mądry Bryniok, ino przykład brać i gibko sie nahapać.
2016-09-30 13:15:18
marvell: Masakra tyle kasy wyłudzili i prawie nic nie udało sie odzyskac jakis koszmar jak dziala prawo
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: