Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Wszystkie wydarzenie odwołane

Wszystkie wydarzenia organizowane przez miejskie instytucje kultury zostają odwołane do 22 marca – taką informację podaje cieszyński magistrat. Dzisiaj (10.03) miało miejsce posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Dzisiaj (10.03) miało miejsce posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Cieszynie, w którym udział wzięli m.in. przedstawiciele instytucji kultury, oświaty, jednostek sportowych, Straży Miejskiej, Wojska Obrony Terytorialnej, Miejskiego Zarządu Dróg, Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Zakładu Budynków Miejskiej w Cieszynie Sp. z o.o. a także cieszyńskiego Sanepidu.

Podjęta została decyzja o zamknięciu do 13 marca włącznie miejskich instytucji kulturalnych i sportowych (także Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie) a także o odwołaniu do 22 marca włącznie wszystkich miejskich imprez, a także wydarzeń odbywających się w miejskich placówkach.

 W związku z zaistniały zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2., zwracam się z prośbą o – w miarę możliwości – odroczenie załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim w Cieszynie i innych miejskich jednostkach organizacyjnych. Proponuję także, aby wszelkie płatności na rzecz Gminy Cieszyn dokonywać przelewami, np. poprzez systemy bankowości elektronicznej. Informuję także, że wiele spraw można omówić, a nawet załatwić przez telefon, a także mailem (urzad@um.cieszyn.pl) lub przez ePUAP. Zapewniam, że Urząd Miejski w Cieszynie pracuje normalnie i jest do Państwa dyspozycji w każdej sprawie, niemniej jednak zmniejszenie intensywności osobistych kontaktów przyczyni się do ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się wirusa i wywoływanej przez niego choroby – mówi Stanisław Kawecki, Sekretarz Miasta Cieszyna.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Sanepidem, wojewodą śląskim, władzami powiatu i o kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco – zwrcają uwagę przedstawiciele cieszyńskiego magistratu

 

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-10 20:21:20
św. Patryk: to jest dobre: Mąż kobiety, która po zarażeniu koronawirusem przebywa w poznańskim szpitalu, w minioną niedzielę rozdawał wiernym komunię w kościele we wsi Czapury, leżącej niedaleko Poznania. Mieszkańcy tej miejscowości boją się o swoje zdrowie.
2020-03-10 20:57:14
Atenka3: Tak naprawdę W Cieszynie jest narazie są 2 osoby. Ale niedługo będzie 100(obym się mylił) bo nauczyciel z wirusem zamiast pójść na zwolnienie l4 to uczył w dwóch szkołach z powodu kilku etatów, kichał i smarkał przez cały tydzień.Sam boję się o swoje dzieci....Nie do uwierzenia...
2020-03-10 21:25:58
św. Patryk: "Mężczyzna, który według mieszkańców Czapur, rozdawał komunię w miejscowym kościele podczas Mszy św. (pełni tam funkcję szafarza tego sakramentu). Żona mężczyzny, u której potwierdzono już chorobę, przebywa w ciężkim stanie w jednym z poznańskich szpitali. On sam, podobnie jak 17 innych osób, które miały kontakt z kobietą, objęty jest 14-dniową kwarantanną domową. Jest nią objętych również 18 osób personelu medycznego, który zajmował się chorą."
2020-03-10 21:28:35
malus: Zamkniete szkoły, zamkniety US, odwołane imprezy, nawet Zamek zamknął swoje podwoje- A CO Z PRZEDSZKOLAMI ? odizolowane dziateczki mają swoje młodsze rodzenstwo, które odizolowani dorośli prowadzaja jakby nigdy nic do przedszkoli. Chyba komuś w Ratuszu zabrakło zupełnie wyobraźni.
2020-03-10 22:03:17
św. Patryk: i wypuścić więźniów z ZK, w pierwszej kolejności tych bierzmowanych
2020-03-11 09:02:58
Anthony: @św. Patryk - na odwrót, bierzmowani są pod opieką Ducha Świętego, nic im nie będzie, mogą siedzieć dalej i modlić się zbiorowo za niebierzmowanych kolegów co ich wypuszczą na wolność
2020-03-11 09:12:31
rainman: Anthony - ty serio jestes tak glupi, ze myslisz, ze zmiana nickow ci cos pomoze?
2020-03-11 09:38:49
Sambo: Przedstawiciele jednostek sportowych ? Kto konkretnie i jaka dyscyplinę reprezentuję ? Cały czas słyszymy że aktywne zajęcia sportem uodpornia organizm a tu sami "wysyłają" dzieciaków do siedzenia po domach z dziadkami i babciami budując tym samym " grupy ryzyka ) , a jak jeszcze dziadkowie na poranną msze zajda .......
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: