Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: współpraca Miasta i Uniwersytetu

We wtorek (16.06) w Cieszynie odbyło się spotkanie Burmistrz Miasta Gabrieli Staszkiewicz z Rektorem – elektem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Ryszardem Koziołkiem. Spotkanie dotyczyło m.in. współpracy Miasta i Uniwersytetu.

W Cieszynie mieści się filia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji to miejsce, gdzie naukę pobiera ponad tysiąc studentów. Przy cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego mieści się również hala sportowa oraz basen, z których korzystają również mieszkańcy miasta. To m.in. tych zagadnień dotyczyło wtorkowe spotkanie.

- Współpraca z Uniwersytetem Śląskim w Cieszynie jest dla nas bardzo ważna. Właśnie podpisaliśmy umowę, w ramach której Miasto Cieszyn będzie współfinansować modernizację basenu. Na ten cel przeznaczymy w sumie milion złotych. Prace mają zostać ukończone do 31 października 2021 r. – poinformowała Gabriela Staszkiewicz w mediach społecznościowych.

Remont uniwersyteckiego basenu to inwestycja, o której sporo się mówiło. O współpracy Miasta i Uniwersytetu oraz ewentualnym wsparciu w realizacji inwestycji mówili przedstawiciele UŚ już podczas październikowej sesji Rady Miejskiej Cieszyna. Wtedy też przedstawiono plany modernizacji uniwersyteckiej infrastruktury sportowej, z których na pierwszym miejscu (etap pierwszy) wymieniano właśnie modernizację basenu. W planach jest również modernizacja uniwersyteckiej hali sportowej.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-18 20:02:22
tom lem: Gosposia dzieli, raz na szpital raz na UŚ, widocznie kasa jest pełna po ostatnich podwyżkach, ma gest bo ma z czego ;-)))
2020-06-19 05:01:05
tom lem: " W planach jest również modernizacja uniwersyteckiej hali sportowej" - DOBRE!!! - czyli kolejny milion? Świetny interes wymyśliła sobie gosposia, basen i hala za dwie bańki, kto by mógł jeszcze na to wpaść, oprócz zarządcy kasy mieszkańców i magistratu;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: