Cieszyn we Francji - wizyta lokalnego Klubu Soroptymist International w Cambrai

W dniach 12-15 października członkinie cieszyńskiego Klubu Soroptymist International miały okazję odwiedzić francuskie miasto Cambari. Jest to miasto partnerskie cieszyńskiego Klubu Soroptymistek, w zeszłym roku Cieszyn gościł francuską delegację.

- Soroptymistki to nie organizacja feministyczna. Jesteśmy apolityczne i areligijne. Nie interesują nas żadne podziały tego typu. Jesteśmy kobiecym klubem, który stara się w jakiś sposób promować rolę kobiet w społeczeństwie, oraz upamiętniać te w jakiś sposób zasłużone. Prowadzimy warsztaty, szkolenia oraz prelekcje, które mają na celu podnosić kwalifikacje kobiet, wiele inicjatyw kierujemy na rzecz lokalnego społeczeństwa: spotkania edukacyjne dla młodzieży szkolnej, coroczne bale dla dzieci niepełnosprawnych z powiatu cieszyńskiego. Współpracujemy również z krajowymi jak i zagranicznymi Klubami Soroptimist International – mówiła w rozmowie z ox.pl Prezydent lokalnego oddziału Soroptymistek, Halina Bocheńska.

Wizyta we Francji była przejawem takiej właśnie współpracy. Reprezentantki cieszyńskich Soroptymistek zostały przywitane przez panią vice-mer miasta – Wizyta miała bardzo bogaty program. Miałyśmy okazję zwiedzić lokalne zabytki, oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat francuskiej kultury oraz sztuki. Zostałyśmy również serdecznie powitane w domach naszych francuskich przyjaciół – informowała Halina Bocheńska

Współpraca z francuskim oddziałem Soroptymist International owocuje wspólnymi projektami – W czasie wizyty zostały omówione plany dotyczące wspólnych projektów oraz działań. Cieszymy się, że możemy budować coś wspólnie, z naszymi francuskimi współpracownikami. Działania takie są w rzeczywistości działaniami partnerskimi pomiędzy Cieszynem i Cambrai, razem możemy przygotować naprawdę wspaniałe projekty – podsumowała Prezydent lokalnego Klubu Soroptymist International w Cieszynie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-11-12 17:51:11
JaSza11: Były sprawdzić czy francuzi umią już jeść widelcami i nożem?
2017-11-13 11:25:57
bronek91: Co Ty, przeca współczesnych Francuzów trzeja uświadamiać o codziennej potrzebie kąpieli. Nawet Szarija Low to nakazuje, szkoda, że nie wszyscy się dostosowują.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją