Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn w Miejskiej Dżungli

20 osobowy bus cieszyńskich wolontariuszy Freestyle City Festival wraz z freestylowymi furami wyruszył w sobotę do Bytomia. Łącznie ponad 30 reprezentanótw ubranych w festiwalowe koszulki  promowało cieszyński festiwal na terenie zaprzyjaźnionego Skate Parku w Bytomiu, na którym zorganizowano imprezę o nazwie Miejska Dżungla. Tym samym  cieszyńska młodzież  przeprowadziła na niej swoją ostatnią akcję promocyjną przed wielkim startem 5 sierpnia.
 
Miejska Dżungla to impreza wspierająca Freestyle City Festiwal. Na dużym, nowoczesnym skate parku odbył się wieczorny pokaz najlepszych tricków na deskorolce. Impreza została zorganizowana przez Silesian Banquet Union, Bytomskie Centrum Kultury oraz MOSiR. Był to pierwszy taki event w mieście. Na terenie skate parku można było podziwiać wystawę prac street art'owych artystów związanych ze stowarzyszeniem Kuklok, którzy odwzorowywali bytomskie rzeźby parkowe za pomocą techniki tape-art, by móc je podświetlać od środka i przenosić w inne miejsca. Widoczny był także rezultat działań lokalnych graficiarzy reprezentujących grupę Rebel Art.

Na imprezie pojawił się Daniel Wahl i Paweł Pawlik promujący Emma Pak – Przewodnik Aktywności Kulturalnej. Idea Emma Pak polega na gromadzeniu w foliowej kopercie selekcji ulotek imprez, koncertów, wystaw oraz programów instytucji kulturalnych. Do każdego wydania dołączany jest unikalny plakat tworzony przez wybranych artystów a także naklejki, przypinki i różne gadżety. Niebawem Emma Pak zawita wraz z chłopakami na Freestyle City Festival do Cieszyna.

Pierwszym rozegranym konkursem był Best Trick ze schodów, w którym startowali również wolontariusze Freestyle City Festival – Piotr Graff i Kacper Gepfert. Zawodom towarzyszyła braterska atmosfera. Na podium staneli kolejno Krzysztof Pradela, Damina Bojko i Kacper Gepfert. Następnie rozegrał się Slalom dla najmłodszych, którzy na swoich deskach omijali cieszyńskie "promotorki". Głównym konkursem był Best Trick of the night, gdzie na podświetlonych przeszkodach jeździli najlepsi z najlepszych. Pierwsze miejsce ex equo zajeli Krzysztof Pradela i Łukasz Pargół.

Oprawę muzyczną zapewniał Silesian Banquet Union, który tworzą Kicu, Mdck, Mc Pinky i Zombee. Hajer Boss, duet śląskich junglistów, dj Kabaka i Kaliny był muzycznym deserem wieczoru. Także reprezentant bytomskiej sceny hip-hopowej, Błaszczu z płytą "Larmo jak Pieron" skutecznie podgrzewał atmosferę.

Dj Kabak, jeden z organizatorów imprezy był bardzo zadowolony z całego eventu. Pogoda nie pokrzyżowała planów, publiczność nie zawiodła oraz okazało się, że muzyka, skateboarding i akcje artystyczne to idealne połączenie. Wolontariusze wrócili do domów pod wrażeniem Bytomskiej imprezy oraz z nowym bagażem promocyjnych doświadczeń.

Weronika Brzukała, Biuro Prasowe Festiwalu

zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: