Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn w Drużynie Pierścienia - koncert

W styczniu 2018 roku na terenie całej Polski można było uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu muzycznym, jaki był koncert muzyki z Władcy Pierścieni na żywo. The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring in Concert to wydarzenie, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu dwóch tygodni odbyło się łącznie 5 koncertów, umiejscowionych w największych polskich miastach. Na scenie pojawiło się blisko 230 osób w czasie każdego koncertu, wśród nich również Chór Uniwersytetu Śląskiego

Przez dwa styczniowe tygodnie Chór Uniwersytetu Śląskiego HARMONIA  z Cieszyna uczestniczył w wyjątkowym, gigantycznym widowisku – podała Izabela Panek, dyrygent cieszyńskiego chóru - po raz pierwszy w Polsce w największych halach na Torwarze w Warszawie, w Hali Stulecia we Wrocławiu, Netto Arenie w Szczecinie, katowickim Spodku i Ergo Arenie w Gdańsku odbyły się koncerty prezentujące muzykę z pierwszej części trylogii J.R.R. Tolkiena - „The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring in Concert”.

Koncert faktycznie był niezwykłym wydarzeniem, które przyciągnęło nie tylko wytrawnych melomanów, ale również fanów kina, czy też miłośników fantastyki. W czasie, gdy orkiestra wraz ze wsparciem wokalnym odtwarzała muzykę, która została wykorzystana w pierwszej części filmu „Władca Pierścieni”, na ekranie o powierzchni 150 metrów kwadratowych wyświetlany był film.

Ścieżka dźwiękowa filmu została odegrana na żywo przez orkiestrę symfoniczną, chóry oraz solistów. Muzyka zdobywcy trzech Oskarów – Howarda Shore’a wzbudza olbrzymie emocje, w związku z czym widownia na każdym koncercie zapełniała się po brzegi. Zgodnie z informacjami, którymi podali organizatorzy na widowni pojawiło się ponad 25 tysięcy osób.

Chór „Harmonia” z Cieszyna odbył trasę koncertową, w której skład wchodziło łącznie pięć występów. Artyści autokarem przejechali 3200 kilometrów, a na scenie wystąpili w doborowym towarzystwie – między innymi z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, czy też gościa specjalnego Justyny Steczkowskiej. Całość była prowadzona przez zagranicznego maestro – Shih-Hung Young’a. Jak podali artyści, widowisko było niezwykłe, a emocje (zarówno na scenie, jak i na widowni) ogromne. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: