Cieszyn: Ukrainiec wydalony

39-letni Ukrainiec, który 22.01.2025 został przekazany w Cieszynie przez czeskie służby bielskim funkcjonariuszom Straży Granicznej O. w Bielsku-Białej podczas pobytu w Polsce wielokrotnie złamał prawo.
- Cudzoziemiec nie posiadając uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych spowodował kolizję drogową; kilkukrotnie prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości i posiadając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo w zamian za odstąpienie od czynności służbowych obiecywał funkcjonariuszowi udzielenie korzyści majątkowej w postaci gotówki w kwocie 2000 zł – informuje Zespół Prasowy Komendanta ŚlOSG.
- Zachowanie cudzoziemca wskazuje na to, że nie zamierza on respektować i stosować się do obowiązujących na terytorium RP przepisów prawa, i że nie rokuje on żadnej poprawy gdyż czyny, których się dopuszcza, mają charakter ciągły, oraz stwarza on realne zagrożenie dla ładu i porządku publicznego – dodaje Zespół Prasowy Komendanta ŚlOSG.
Komendant Placówki SG w Bielsku-Białej wydał 39-latkowi decyzję zobowiązującą go do powrotu nadając jej rygor przymusowego wykonania, orzekając jednocześnie zakaz ponownego wjazdu na terytorium państw strefy Schengen na 7 lat.
Cudzoziemiec pod konwojem został przewieziony do granicy z jego krajem i przekazany stronie ukraińskiej.
NG/mat.pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.








Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
