Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn. Uczniowie chcą utworzenia młodzieżowej rady

Do cieszyńskiego ratusza wpłynęła petycja autorstwa trzech samorządów uczniowskich z terenu miasta. Młodzi Cieszyniacy wnoszą o utworzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej.

- Ze względu na rosnocą zaangażowanie młodych mieszkańców naszego miasta w organizowanie życia społecznego, zauważamy potrzebę sformalizania tej aktywności. Uważamy, że przyznanie młodzieży prawa wyboru Młodzieżowej Rady Miejskiej będzie nie tylk ocenne dla wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród młodych mieszkańców gminy, ale pozwoli również na dobre zoreganizowaie się młodziezy wokół spraw lokalnych - uzasadniają swój wniosek przewodniczący samorządów uczniowskich w liceum im. Antoniego Osuchowskiego, Mikołaja Kopernika oraz Zespołu Szkół im. Władysława Szybiśkiego.

Burmistrz Gabriela Staszkiewicz przychyla się do ich pisma, zauważając, że młodzieżowa rada działała już w nadolziańskim grodzie w poprzednich latach. - Bardzo cieszy mnie ta inicjatywa, tym bardziej, że została zgloszona przez samych zainteresowanych. Oznacza to rosnące zaangażowanie i zainteresowanie młodych mieszkańców Cieszyna sprawami sammorządu i tworzącej go lokalnej społeczności. Ze swej strony opiniuję wniosek pozytywnie - podkreśla w oficjalnym stanowisku dodając, że statut młodzieżowego samorządu powinien być poddany analizie na posiedzeniu Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, przy udziale wnioskodawców. Zebranie komisji zaplanowane zostało na środę (21.09).

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-15 17:58:08
AntyklerForte+: Chińczycy już 5000 lat temu odkryli, że od mieszania herbata nie staje się słodsza
2022-09-15 23:01:55
barbara1945: w głowach co najmniej sie tym dzieckom poprzewracało, ale nie tylko im.
2022-09-16 08:08:31
Halos: I dobrze, może młodsze pokolenie znajdzie dobre pomysły na to miasto, bo obecna gosposia sobie nie radzi!
2022-09-16 10:35:48
tom lem: ... coś się tej naszej Gosposi pokićkało, albo nie potrafi czytać ze zrozumieniem, zwłaszcza adresata pisma. Czy ktokolwiek Szanowną Panią prosił o opinię, chyba że sama Kierownik Biura Rady wyręcza Przewodniczącego RM, w zabraniu stanowiska na otrzymane pismo ;-)
2022-09-19 07:07:09
Maach: Plotka głosi, że żadna to inicjatywa samorządów szkolnych. To przykrywka dla ekipy z Krytyki Politycznej. Namieszali młodym w głowach.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: