Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: uchwała dotycząca Szpitala Śląskiego uchylona

Na wczorajszej (28.10) sesji Rada Miejska Cieszyna postanowiła uchylić wrześniową uchwałę, w której nie wyraziła zgody na zwolnienie Szpitala Śląskiego z podatku od nieruchomości.

Pisaliśmy: Szpital nie zwolniony z podatku. "Inne gminy nie są nim zainteresowane"

Przypomnijmy: cieszyński szpital w lipcu tego roku wystosował wniosek do magistratu o zwolnienie go z podatku od nieruchomości, z uwagi na trudną sytuację finansową spowodowaną pandemią COVID-19. Rada na sesji we wrześniu zgody na to nie wyraziła, tłumacząc decyzję innymi podjętymi działaniami pomocniczymi w stosunku do placówki. Co więcej, radni z Komisji Skarg, Wniosków i Petycji przyznali, że przygotują projekt uchwały w sprawie przyznania szpitalowi dotacji celowej z budżetu miasta.

Jak pisaliśmy na wstępie, na wczorajszej sesji Rada jednogłośnie zdecydowała jednak o uchyleniu braku zgody na zwolnienie szpitala z podatku od nieruchomości. Z pisma, jakie do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji skierował przewodniczący rady Remigiusz Jankowski wynika też, że na przyznanie dotacji celowej placówka będzie musiała jednak poczekać do grudnia. - Wystąpiłem do burmistrza miasta z prośbą o stanowisko w tej sprawie oraz przeprowadzenie rozmowy ze Starostą Cieszyńskim. (...) Zgodnie z opinią prawną na sesji październikowej Rada Miejska mogłaby udzielić pomocy finansowej jedynie z tegorocznego budżetu. Rozpatrzenie wniosku komisji przewidywane jest zatem na sesji grudniowej, kiedy to Rada Miejska będzie uchwalała budżet miasta Cieszyna na rok 2022 - przytaczał treść dokumentu radny Władysław Macura.

Nagranie z sesji dostępne jest tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-30 05:34:28
iga: Przecież p burmistrz musi mieć na 13 dla swoich pupili bo koniec roku nie długo
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: