Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Torba za surowiec

Jeszcze do końca lutego (lub do wyczerpania zapasów) każdy mieszkaniec Cieszyna może otrzymać torbę bawełnianą (wielorazowego użytku, do wykorzystania np. na zakupy) w zamian za przyniesienie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) odpowiedniej ilości odpadów.

Akcja „Torba za surowiec” potrwa jeszcze do końca lutego 2019 roku lub do wyczerpania zapasów. Bawełnianą torbę otrzyma każdy mieszkaniec Cieszyna, który dostarczy do PSZOK 4 kilogramy tworzyw sztucznych, 10 kilogramów szkła lub wielkogabarytowego zużytego sprzętu elektronicznego (np. lodówki, telewizora, sprzętu AGD).

Odpady należy dostarczyć do cieszyńskiego PSZOK, zlokalizowanego przy ulicy Motokrosowej 27 (za oczyszczalnią ścieków). Punkt czynny w dni robocze w godzinach 6:00 – 16:00 oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach 7:00-13:00. — Powyższa akcja ma na celu propagowanie postaw proekologicznych poprzez zminimalizowanie wykorzystywania ogromnej ilości jednorazowych toreb foliowych, które towarzyszą nam podczas zakupów i zastąpienie ich torbami wielokrotnego użytku. - informują władze miasta.

Przypominamy, że każdy mieszkaniec danej gminy ma prawo nieodpłatnego oddania odpadów. Warunkiem jest posiadanie na terenie gminy nieruchomości – zamieszkanej lub niezamieszkanej, na której powstają odpady komunalne. Przekazanie odpadów jest nieodpłatne, warunkiem jest ich samodzielne dostarczenie (jeżeli właściciel nieruchomości uiszcza opłaty na Gospodarkę Komunalną)

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: