Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Strażnik Miejski roku wybrany

Podczas XII Sesji Rady Miejskiej Cieszyna oprócz standardowych punktów w programie obrad, takich jak głosowania, czy przemówienia zaproszonych gości, przyznano również wyróżnienie dla Strażnika Miejskiego roku. Tym razem nagrodę otrzymał Aleksander Białek.

- Przyznaję nagrodę rzeczową panu Aleksandrowi Białkowi za rzetelną i efektywną pracę, wykonywaną w okresie od lipca 2018 do czerwca 2019 roku w charakterze strażnika miejskiego. Gratuluję panu sukcesu, życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym – brzmi treść listu gratulacyjnego, wystosowanego przez Komendanta Straży Miejskiej w Cieszynie. Nagrodę wręczył zastępca komendanta Janusz Sikora oraz burmistrz Gabriela Staszkiewicz.

Aleksander Białek jest Strażnikiem Miejskim od ponad 20 lat. Jego doświadczenie w pracy jest bardzo duże i jak podkreślali jego przełożeni, dał się poznać, jako pracownik rzetelny i sumienny. W ocenianym czasie (1 rok kalendarzowy) uczestniczył w ponad 1000 interwencji, ujawnił 473 wykroczenia i 2 przestępstwa, czyli najwięcej spośród wszystkich Strażników Miejskich. Zawsze był oceniany bardzo wysoko, jeżeli chodzi o wywiązywanie się z obowiązków służbowych i po raz drugi otrzymał nagrodę dla Strażnika Miejskiego Roku.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-31 16:44:30
trajdi78: A ja się pytam po co miasto utrzymuje te organizacje???Żeby na noc zamykali Park Pokoju?Co dzień rano na Limanowskiego ten sam widok,niemal pod ich oknami chodniki całe w psich odchodach....nie ma ich...co weekend skrzyżowanie Limanowskiego -Pokoju niemalże zablokowane przez parkujące na zakazie samochody....znowu pod ich oknami....Zlikwidować te przechowalnie krewnych i znajomych królika i sfinansować za zaoszczędzone pieniądze kilka etatów w policji!!!!!!!
2019-10-31 22:49:11
krokusik: sm To druga liga policji. Będę powtarzał do skutku, że lepszy jeden policjant niż 3 sm. Kiedy się tego balastu w końcu pozbędziemy?
2019-11-01 10:38:19
GuitarService: DO trajdi78 i krokusik Zawsze mnie śmieszą komentarze osób, które nie mają kompletnego pojęcia jak działa Straż Miejska, która z Policją nie ma nic wspólnego. To, że zlikwidują Straż Miejską nie sprawi, że Policja będzie miała więcej patroli i więcej pieniędzy trafi do Policji. Policja jest dotowana z innego źródła, natomiast Straż Miejska z kasy budżetu miasta. Myślicie, że jak zlikwidują straż to problemami ludzi, którzy dzwonią tam 24/h nagle zajmie się Policja? Policja jest od zupełnie czegoś innego i w dupie ma zaśmiecone chodniki, źle zaparkowane samochody, martwe psy, koty i inne zwierzęta, a także setki innych problemów, z którymi ludzie dzwonią każdego dnia i w nocy. Burmistrzowa wiadomo, że nie była za strażą od samego początku. Też chciała ją zlikwidować. Dopiero jak troszkę porządziła w mieście i zobaczyła jak dużo brudnej roboty odwala Straż Miejska to zdała sobie sprawę, że zlikwidowanie tej jednostki będzie dla niej zupełnie nieopłacalne. Jakiś czas temu z dworca usunęła strażników bo chciała ich mieć na mieście. Nie minęła chwila, a nagle zmieniła zdanie i z powrotem przywróciła ich na dworze. Zgadnijcie dlaczego? Bo wynajęcie ochrony było totalnie nieopłacalne dla miasta, żeby potem tacy jak Wy marudziliście, że z pieniędzy podatników środki idą na dwóch emerytów z wąsem, którzy ochraniają dworzec. Dlatego Straż Miejska jest od czarnej i brudnej roboty, której mamy w naszym mieście od zarąbania i nikt tego nie zlikwiduje bo wie, że jak nie strażnicy to kto inny by tego nie robił. Jeśli ktoś ma troszkę pojęcia o tym jak to wszystko funkcjonuje to wie o co chodzi. Natomiast jak Wy wypisujecie takie głupoty totalnie mijające się z rzeczywistością, bo myślicie stereotypowo to wcale się nie dziwię, że ludzie mają takie podejście do Straży Miejskiej.
2019-11-07 16:18:04
trajdi78: To niech się przynajmniej wywiązują z zadani do których zostali powołani...rzuciłem tylko przykłady z miejsc które widać z ich siedziby....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: